Adaptační kurzy

27. 8. 2015

Kurzy budou probíhat v budově Gymnázia Česká 64 a přilehlém parku Stromovka (vhodné sportovní oblečení). Náplní kurzu je zážitková pedagogika (vedená lektorkami z PPP ČB), provazová technika (pod vedením p. Václavíka) a beseda na téma společenské chování (přednáší p. Fíla).

Adaptační kurz

Lyžařský kurz Bad Aussee – Loser – Tauplitz

23. 3. 2015

Letošního „lyžáku“ vyššího gymnázia se zúčastnilo 43 studentů z 5.E a 1.A. Samotný úvod se povedl. Ráno v 7.00 přišli všichni, dokonce včetně učitelů, doktora a hlavně řidiče s autobusem (více dále po rozkliknutí nadpisu).

2015 - LVVK Rakousko

Lyžařský kurz na šumavském Hochfichtu

7. 2. 2015

V pondělí 26.ledna 2015 odjela sekunda na lyžařský výcvik. Ihned po příjezdu na Hochficht jsme byli rozřazeni do 3 družstev. Každé ráno jsme po vydatné snídani vyjížděli na svah. Obědvali jsme v nové restauraci přímo u lanovky na Hochficht. Do ubytovny jsme se vraceli unaveni z lyžování po čtvrté hodině odpolední (více dále).

Lyžařský výcvikový kurz v Bad Tauplitz, informace

7. 2. 2015

Veškeré informace k lyžařskému kurzu v Bad Tauplitz naleznete v přiložených dokumentech.

Adaptační kurz 1. S

1. 10. 2014

Seznamovací kurz s prvky sebeobrany a zážitkové pedagogiky proběhl pro žáky 1. S (obor sportovní příprava) ve dnech 8. – 10. 9. 2014 v Českých Budějovicích.

Adaptační kurz 1.E

1. 10. 2014

Náš adaptační kurz byl suprový. Sice se úplně nevydařilo počasí, ale i tak se to moc povedlo. A také myslím, že si téměř všichni zapamatovali jména svých spolužáků. První hrou byla „pánská volenka“, při které se měli kluci nám dívkám představit a říci jí něco zajímavého o sobě.

Adaptační kurz 1. N

3. 10. 2013

Náš adaptační kurz probíhal sice v Budějovicích, ale i tak jsme si ho velmi užili. Od 9. do 11. září jsme se prostřednictvím her, workshopů i přednášek navzájem seznamovali. Těmito třemi dny nás kromě třídní učitelky Evy Adamcové a výchovné poradkyně Aleny Skřičilové provázeli pracovníci pedagogicko-psychologické poradny, vedoucí pobočky Teen challenge, a zástupci Policie ČR.

Adaptační kurz 1. N

Adaptování pod Landštejnem

17. 9. 2013

Hned dva dny po začátku nového školního roku už naši noví studenti vyrazili do terénu. Ještě ani netrefili do šaten a už museli sbalit spacáky a přesunout se o sto kilometrů na východ do krásného prostředí České Kanady, kde se v cyklokempu ve Starém Městě pod Landštejnem uskutečnil adaptační kurz

Adaptační kurz 1.E a 1.A - školní rok 2013/2014

2. 9. 2013

Adaptační kurzy mají ucelenou dramaturgii, kterou tvoří zkušení lektoři a instruktoři, převážně absolventi nebo studenti vyšších ročníků Rekreologie FTK UP Olomouc a Ostravské Univerzity, Pedagogické fakulty Masarykovy Univerzity v Brně a dalších oborů zabývajících se zážitkovou pedagogikou.

Adaptační kurz 2012

5. 9. 2012

Hned první týden nového školního roku vyrazili naši nováčci – první ročník a prima – na tradiční adaptační kurz. Tentokrát na nové místo – Staré Město pod Landštejnem. A jak se jim kurz líbil? Zde je pár reakcí primánů: Adaptační kurz ve Starém Městě pod Landštejnem, který se konal na začátku školního roku, byl velice zajímavý a zábavný. Hry a aktivity se mi moc líbily a myslím, že bavily skoro všechny. Instruktoři byli milí a snažili se nás zabavit. Ubytování bylo příjemné, protože jsme bydleli všichni v jedné budově. Od kurzu jsem očekávala, že se všichni seznámíme a mé sny se splnily. V lanovém centru dobrodružství a zábava...