First Lego League

Jsi kreativní? Máš rád nové technologie? Zapoj se do našeho robotického kroužku!

Scházíme v učebně IVT3, abychom sestavili a naprogramovali roboty na plnění úkolů pro Robosoutěž  (pořádaná ČVUT Praha) a First Lego Leaque. I když hlavním cílem je uspět se ctí, chceme motivovat i mladší spolužáky.

Na základě stavebnic Lego MINDSTORM EVVO 3 budou  řešeny jednotlivé konstrukční úlohy. Pro potřeby účasti v soutěži FLL se žáci seznámí se základy programování v prostředí EVVO 3.

Źáci pracující v kroužku mají možnost zúčastnit se mezinárodních soutěží.

Jedná se o mezinárodní soutěž pro 10-ti členná družstva, jejichž členové mají za úkol postavit (podle toho, jaké úlohy na hrací ploše chtějí plnit) robota z Lego Mindstorms, následně ho naprogramovat a mimo to odprezentovat prezentaci na dané téma. Tým dostane hrací plochu, na které umístí modely Lego (součástí balíčku) a robot následně plní úkoly. Tým může postoupit z republikového kola až do celosvětového finále.