Zimní běžkařský výcvik 1.A

Běžky 2017

9. 3. 2017

Dne 6. února se část naší třídy 1. A vydala na běžecký výcvik s paní učitelkou Křížovou. Brzy ráno jsme se sešli s běžkami na zádech na autobusovém nádraží a už zde na nás kolemjdoucí koukali jako na blázny. Po třech hodinách jsme s nepříjemným řidičem dojeli až na Nové Hutě. Ubytovali jsme se ve sklepním pokoji v rodinném penzionu.

Paní učitelka nás nešetřila a ihned jsme vyrazili na běžky. Nikdo z naší 10členné party na běžkách nikdy nestál, a tak si umíte představit, jaká to byla legrace. Každých 100 metrů všichni padali, neuměli jsme brzdit, když jsme šlapali do kopce, podkluzovalo nám to, a proto jsme se nedostali na vrchol, ale ladně jsme sklouzli opět pod kopec. Po návratu z běžek někteří z nás nebyli schopni vylézt ani na palandu.

Další dny to s námi nebylo o moc lepší, všude byla mlha, mráz -5 stupňů a my jsme museli šlapat do kopce, který nekončil, a to nemluvíme o tom, že za kopcem byl prudký sráz, který jsme neuměli sjet. Každé ráno jsme šli na procházku, abychom se nadýchali čerstvého vzduchu, a odpoledne jsme na běžkách ujeli okolo 10 km.

Ke konci dne nám už opravdu nezbývalo nic jiného než se smát sami sobě. Večer jsme se po chutné večeři snažili inspirovat filmem Sněženky a machři, což přineslo pozitivní atmosféru, neboť jsme doslova a do písmene běžkovali jako v televizi.

I přes toto všechno jsme si celý pobyt vážně užili a poslední den jsme se hecli a ujeli 19 km-dalo by se tedy mluvit i o mírném zlepšení. Tento článek zakončíme běžkařským slangem: CHUTNALO NÁM TO!!!!!!!!

Děkujeme a doufáme, že si ,,BĚŽÁK´´ někdy společně zopakujeme - Klárka, Míša, Tao, Adel, Linduš, Šárka, Denča, Maky a Vašek!