Přespolní běh – postup do republikového finále

Přespolní běh – postup do republikového finále

24. 10. 2018

V pondělí 1. 10. 2018 jsme se zúčastnili okresního kola v přespolním běhu, které se konalo v českobudějovické Stromovce. Naše gymnázium mělo své zastoupení ve všech kategoriích, tedy chlapci i dívky jak vyššího, tak nižšího gymnázia. I přes velkou účast ostatních škol se nám podařila získat vysoká umístění. Z mladšího gymnázia unikl postup oběma týmům o pouhých pár bodů, u dívek pouze o 1 bod. Postup byl opravdu  na dosah ruky.

Starším studentům se postup do krajského kola podařil, a tak jsme se dne 9. 10. 2018 vydali do Jindřichova Hradce. Zde, i přes vysokou konkurenci, chlapci obsadili krásné druhé místo. Podařilo se jim porazit i team lyžařů z Vimperku. Dívkám se závod vydařil ještě lépe.  Obsadily první místo – poprvé v historii zvítězily v krajském kole a postoupily do republikového finále. Gratulujeme.