Kuba Švojgr ze septimy bodoval v krajském kole matematické olympiády kategorie A

10. 3. 2022
MO_obr.JPG

V krajském kole mají studenti třetích a čtvrtých ročníků vyššího gymnázia vyřešit v časovém limitu čtyř hodin čtyři obtížné matematické úlohy. Do krajského kola postoupilo 17 soutěžících a pouze tři z nich se stali úspěšnými řešiteli (17,6  %), z našeho gymnázia se to podařilo Jakubu Švojgrovi (7. E), který obsadil v konkurenci starších studentů krásné třetí místo.  Postup do ústředního kola Kubovi těsně utekl. Anna Tritschlerová (8. E) se umístila na devátém místě a Jolana Placerová (7. E) na místě dvanáctém.

Studentům gratulujeme k úspěchu, věříme, že jim krajské kolo přineslo řadu nových nejen matematických zkušenností.

Vaše učitelky matematiky