Den válečných veteránů 2022

13. 11. 2022
A0EFC0DE-1088-473E-AF25-3065697E5741.jpeg

Květy vlčích máků a odstíny červenočerné barvy vtrhly 11. 11. 2022 do naší školy a doslova ji ovládly!

Den válečných veteránů se celosvětově slaví 11. listopadu, u příležitosti konce první světové války. Květy vlčího máku pokrývaly hroby vojáků padlých na západní frontě první světové války a staly se proto symbolem tohoto svátku. Organizace Post Bellum se k němu přidala poprvé v roce 2014, aby veřejnosti přiblížila příběhy našich válečných veteránů.

Žáci naší školy se letos rozhodli, že také uctí tento významný den. Bylo tomu tak poprvé, ale rozhodně ne naposledy!

Díky našim kvartánům se naše škola v pátek proměnila do tónů červené a černé. Kdo chtěl, mohl dodržet tento barevný dress code. Navíc 2 týmy, které byly tvořeny vždy 3 studentkami a studenty, poctivě celý den nabízely kvítek vlčího máku všem svým spolužákům a zaměstnancům naší školy. Pořídit ho bylo možné za symbolických 30,- Kč.

V odpoledních hodinách jsme do centrální regionální kanceláře odnesly 2 kasičky doslova napěchované penězi. Navíc jsme zjistili, že se nám podařilo prodat opravdu všech 200 kvítků vlčích máků.

Věříme, že naše sbírka mnohým pomůže, byť jen symbolicky.

Jsme moc rádi, že se tato akce setkala s tak velkou podporou našich spolužáků a naprosto všech pedagogických i nepedagogických pracovníků našeho gymnázia.

Moc Vám za to děkujeme. Snad nám příští rok nedáte košem!

Vaše 4.E

 

Fotogalerie Fotogalerie