Gymnázium v České zůstává i nadále British Council Preparation Centre

8. 7. 2020

Od roku 2004, kdy prvních 11 maturantů úspěšně složilo Cambridgeskou zkoušku FCE, již uplynulo hodně vody. Naše škola navázala úspěšnou spolupráci s Britským centrem v Českých Budějovicích a od roku 2018 nese statut British Council Preparation Centre.

Škola již také více než 10 let umožňuje studentům využívat speciální software pro přípravu všech úrovní Cambridgeských jazykových zkoušek. A počet studentů, kteří končí na naší škole s výbornými znalostmi angličtiny, stále roste. Stávají se nejenom úspěšnými držiteli certifikátu FCE(úroveň B2), ale přibývá i těch, kteří končí jako držitelé certifikátu CAE

(úroveň C1) a máme i takové studenty, kteří získali již i CPE (C2).

Z letošní oktávy tak odcházejí 4 držitelé FCE, 5 držitelů CAE a 1 CPE!

Pevně věříme, že na tyto skvělé výsledky naváží i studenti v příštích letech.

PaedDr.M. Radová