Den otevřených dveří  videa, prezentace
Den otevřených dveří videa, prezentace

Koronavirus-informace k výuce 2020/2021
Koronavirus-informace k výuce 2020/2021

Přijímací zk. NANEČISTO  23. 1. 2021, přihlašování do 20. 1.
Přijímací zk. NANEČISTO 23. 1. 2021, přihlašování do 20. 1.

Hackaton otevřených dat

15. 11. 2019
HackatonPK (3).jpg

V rámci hodin informatiky zařazujeme i netradiční kapitoly. Jednou z nich je zpracování dat a jejich následná vizualizace. Vždyť třeba stát poskytuje otevřená data. Je proto dobré o nich vědět a umět zjisti, co daná data vlastně říkají. Po této dovednosti je ve firmách momentálně velký hlad.

Jeden náš tým ve složení Jakub Švojgr, Eliška Pavlíčková, Natálie Kurážová se 8.-9. 11. zúčastnil Hackatonu otevřených dat plzeňského kraje v Klatovech. Nejprve jsme si vyslechli přednášky odborníků z Microsoftu, Českého statistického úřadu, Národního kontrolního úřadu a dalších. Dále byly pro soutěžící připraveny praktické workshopy.

V 18 hod. večer začala samotná soutěž. Studenti měli vytvořit aplikaci v programu PowerBi z dostupných dat, které stát poskytuje. Hackatony jsou specifické tím, že se pracuje celou noc. I to byla pro naše studenty netradiční zkušenost. Po dlouhém nočním zápasení s daty jsme druhý den odevzdali hotovou aplikaci.

Ačkoliv jsme si neodvezli žádnou z cen, byla to naše první zkušenost s takovým typem soutěže a určitě se plánujeme zúčastnit i dalších ročníků. Děkujeme organizátorům, že takovou soutěž pro studenty připravili.

Fotogalerie Fotogalerie