Jak se slaví Vánoce v zemích EU?

28. 11. 2019
PB200984.JPG

Na toto téma si pro žáky 3. E připravila poutavou přednášku ing. K. Patáková z Eurocentra v ČB, která naše gymnázium poctila svou návštěvou ve středu 20. listopadu 2019. Seznámili jsme se kupříkladu s druhy pokrmů a počty podávaných chodů v jednotlivých zemích, ukázali jsme si způsoby zdobení příbytků, zmínili jsme jména těch, kteří obdarovávají děti, či přetrvávající křesťanské i pohanské zvyky při slavení Vánoc. Část přednášky byla věnována i adventu, jeho vzniku a proměnám v průběhu dějin. Naši žáci tak poznali EU i z jiné, záživnější stránky, a mohli si ověřit, jak pestrá je rozmanitost kultur členských zemí a že se ji rozhodně nikdo nesnaží potlačit. Na samém konci byla zařazena soutěž o ceny, ve které si žáci ověřili nabyté poznatky. Pani inženýrce děkujeme, že si ve svém diáři opětovně udělala čas na naši školu a že díky ní na nás dýchla atmosféra nejkrásnějších svátků v roce.

Fotogalerie Fotogalerie