Jihočeští talenti z České. Dvě čestná uznání, čtyři 1. místa, dvě 2. místa a jedno 3. umístění pro naše studenty v anketě Talent Jihočeského kraje

26. 2. 2020
ad_jan.jpg

Skvělých výsledků při vyhlašování tradiční ankety Talent Jihočeského kraje dosáhli studentky a studenti našeho gymnázia.

V kategorii přírodovědná získala čestné uznání Nikola Karbusová, výborně se umístili v kategorii humanitní Adélka Černá, která obsadila 1. místoJan Maršík získal 3. místo.

Naprosto pak dominovali naši talenti ve sportovní kategorii: 1. místo Daniel Bago, rovněž 1. místo Magdalena Frydrychová (u obou doplníme, že jsou úspěšnými studenty všeobecného gymnázia), v kategorii starší studenti vyhrál talentovaný atlet Tomáš Němejcčestné uznání získala Denisa Hadačová.

V prestižní kategorii Všestranný talent jsme na pódiu oceněných tleskali hned dvěma studentům z České, dokonce z jedné třídy: Matyáš HavelkaJakub Švojgr-oba na 2. místě.

Celkem tedy studentky a studenti našeho gymnázia získali dvě čestná uznání za výsledky své vědecké práce a její publikaci v prestižním americkém časopise Archives of Insect Biochemistry and Physiology (Nikola Karbusová) a sportovní úspěchy (Denisa Hadačová), dále čtyři 1. místa, dvě 2. místa a jedno třetí umístění.

Všem našim jmenovaným studentkám a studentům děkujeme za vynikající reprezentaci naší školy a přejeme jim co nejvíce dalších úspěchů.

Dále zdroj: www.ddmcb.cz

Jubilejní 20. ročník ankety pro nadanou jihočeskou mládež byl vyhlášen v úterý 25. února v prostorách Jihočeské filharmonie. Za rok 2019 bylo oceněno přes 60 jednotlivců.

Záštitu nad akcí převzali primátor Českých Budějovic Jiří Svoboda, náměstek hejtmanky Jihočeského kraje Zdeněk Dvořák a vedoucí odboru školství, mládeže a tělovýchovy Hana Šímová.

Obsáhlá fotogalerie z vyhlášení je na facebookových stránkách DDM České Budějovice.