ME v badmintonu do 17 let - medailová radost

9. 9. 2021
MEJ_Slovinsko.jpg

Od 3. do 12.9. se odehrává ve slovinském Podčrteku Mistrovství Evropy v badmintonu do 17 let, kterého se účastní hráči ze 32 zemí.

Součástí reprezentačního týmu je i náš student osmiletého gymnázia – 6. E Daniel Dvořák.

Od 3.9 do 7.9. se hraje soutěž družstev, následně pak soutěž jednotlivců.

V soutěži družstev náš tým ve skupině prvně přehrál hratelné Slovensko 5:0, druhý den pak nevyzpytatelné Švýcarsko také 5:0. Následně čekal těžký soupeř v podobě Rakouska.  Ani zde ale náš tým nezaváhal a po velmi dobře zvolené taktice přehrál soupeře překvapivě jednoznačně také 5:0 na zápasy a postoupil mezi nejlepších 8 týmů.   Ve čtvrtfinále čekala naše hráče velmoc v podobě Švédska.

V pondělí dopoledne po obrovském a dramatickém boji poráží naši hráči Švédsko výsledkem 3:2 na zápasy a na kurtu ihned  propukly obrovské oslavy.  Odpoledne pak už hráči nestačili v semifinále na supervelmoc v podobě Francie, které podlehli 0:3 na zápasy, ale naši hráči si  odváží po dlouhých osmnácti letech medaili z Mistrovství Evropy za třetí místo. Gratulujeme a držíme palce do bojů v jednotlivcích.

Danovo vyjádření na klubový web:

https://badmintoncb.cz/turnaje/mistrovstvi-evropy-u17-bronzova-medaile/