Naši florbalisté jsou nejlepší v kraji

3. 4. 2022
florbal_profilovka.png

Dne 24. 3. 2022 se konalo krajské kolo ve florbale v kategorii chlapců V, kam se našim florbalistům podařilo postoupit z okresního kola, konaného ve stejné hale LOKO ČB několik týdnů nazpět. Do turnaje jsme nastupovali v pozici jednoho z favoritů celého turnaje. Náš tým byl nalosován do skupiny B, kde se v základní části postupně utkal s týmy SRŠ Vodňany, SŠTO Dačice a SPŠ Písek. Všechny zmíněné týmy se nám podařilo porazit, a tak jsme do semifinálových bojů postoupili z 1. místa ve skupině. V semifinále jsme narazili na druhého ze skupiny A, kterým bylo GJVJ České Budějovice. Budějovický souboj vyšel lépe našim borcům a my jsme se mohli těšit na finálový souboj, kam se nakonec, po urputných bojích, probojoval tým SRŠ Vodňany, který jsme dokázali porazit již v základní části. V průběhu turnaje šla naše výkonnost a herní projev výrazně nahoru, a tak nakonec ani finálový zápas nepřinesl velkou dramatičnost a po jasném výsledku 4:1 jsme slavili postup do státního kola.

Všem klukům, kteří bojovali za naši školu a podařilo se jim vybojovat postup do výše zmíněného státního kola, tímto moc děkuji a těším se na další společná vítězství.

Tým: Lukš Petr, Fišer Vojtěch, Klečka Ondřej, Kotous Daniel, Burian Jakub, Týfa Martin, Gloza Onřej, Faltus Matěj, Kříž Matyáš, Šuster Jakub, Dvořák Michal, Polanský Oliver, Holeček Jakub, Vobruba Matouš

Honza Dvořák