Den otevřených dveří  videa, prezentace
Den otevřených dveří videa, prezentace

Koronavirus-informace k výuce 2020/2021
Koronavirus-informace k výuce 2020/2021

Přijímací zk. NANEČISTO  23. 1. 2021, přihlašování do 20. 1.
Přijímací zk. NANEČISTO 23. 1. 2021, přihlašování do 20. 1.

Nová výroční zpráva 2019/2020

14. 10. 2020
Gy_Ceska_rousky.jpg

Dne 13. října 2020 odsouhlasila Školská rada výroční zprávu našeho gymnázia za uplynulý školní rok 2019/2020.

Úvodní slovo ředitele školy z výroční zprávy

Kvůli celosvětové pandemii koronaviru byly 11. března 2020 ze dne na den uzavřeny všechny školy v České republice. Téměř okamžitě přešlo naše gymnázium na distanční výuku, která byla realizována především díky aplikaci Microsoft Teams. Takto bylodučeny desítky a desítky online videokonferencí s žáky. Porady s učiteli stejně jako třídní schůzky se historicky poprvé odehrávaly v kyberprostoru. Nikdo tehdy netušil, na jak dlouho se školy uzavřou, ovšem další vývoj nezadržitelně směřovat k tomu, že se žáci v zásadě do konce školního roku již ve škole nesetkali. I tak se nám podařilo uskutečnit maturitní zkoušky, zrenovovali jsme v prázdné školtoalety v přízemí a kompletně zrestaurovali centrální Schillerovo schodiště z roku 1903.

Prezence uchazečů ze základních škol při přijímacích zkouškách vypadala jak z katastrofického sci-fi filmu. Žáci stáli v odstupech a rouškách, u stolů na ně čekali naši vyučující ve štítech a gumových rukavicích. Takový obrázek naskýtala běžná česká škola v červnu 2020. Všichni jsme doufali, že se během léta situace zlepší natolik, že se život po prázdninách vrátí ke svému normálu.Bohužel tomu tak není. V den, kdy dopisuji úvodní slovo k výroční zprávě, 30. září 2020, se dozvídáme od naší vlády, že školy budou počínaje 5. říjnem 2020 i v novém školním roce opět z velké části uzavřeny. Podmínky pro výuku se během září výrazně zhoršily, aktuálně musí nosit roušky o přestávkách i při vyučování všichni žáci i učitelé. Přes náročný průběh uplynulého školního roku děkuji všem svým kolegyním a kolegům, a to včetně trenérů, že jsme distanční výuku zvládli se ctí. Nesmírně pozitivní reakce rodičů našich žáků jsou pro nás motivací i do další, byť opravdu nelehké práce.

Malé doplnění k výše uvedenému textu: V den zveřejnění výroční zprávy na našem webu (14. 10. 2020) jsou již bohužel uzavřeny všechny základní, střední, vyšší odborné i vysoké škole v celé zemi. K tomuto smutnému kroku se musela uchýlit Česká republika jako první v Evropě...

V Českých Budějovicích dne 14. října 2020

Antonín Sekyrka