Pódiové umístění v soutěži Bobřík informatiky

4. 2. 2020
20200128_083815241_iOS.jpg

I letos měla naše škola hojné zastoupení v krajském kole logicko-informatické soutěže Bobřík informatiky. A jelikož jsme si loni odnesli druhé místo, bylo na co navazovat. Celkem nás v této soutěži v krajském kole reprezentovalo 5 studentů. Na vyřešení úloh měli celkem 60 minut, přičemž o výsledcích rozhodoval nejen počet správně zodpovězených otázek, ale v případě rovnosti bodů i čas.

V silné konkurenci jsme opět obstáli na výbornou. Markéta Placerová ze 7.E obsadila vynikající 2. místo v krajském kole a celkově 14. místo v republice. Pozadu nezůstala ani její mladší sestra Jolana, které jen těsně unikla bedna a skončila na 4. místě v krajském kole a celkově 29. v republice. A jelikož Jolana soutěžila v kategorii vyšší, než do které momentálně patří, je pro nás velkým příslibem do budoucna.

Oběma sestrám moc gratulujeme a rozhodně nezapomínáme i na zbylé zástupce naší školy, kterým děkujeme za příkladnou reprezentaci.