Projekt Podpořit nadané

30. 6. 2022
00_úvodní foto.JPG

Společný projekt předmětových komisí jazyků – českého, německého, francouzského a anglického – se letos uskutečnil byť v obtížných podmínkách, ale se stejným úspěchem jako v letech předešlých, o to více se radujeme ze skvělých výkonů našich studentů. Podívejte se na pár momentů ve fotogalerii.

Ve čtvrtek 23. června jsme přišli na zahrádku naší školy „Podpořit nadané“, vyhodnotit a odměnit jazykové dovednosti našich studentů. Za krásného slunného počasí převzali diplomy a knižní poukázky tito studenti:

Anglický jazyk

  • soutěž v anglické konverzaci

Michaela Mrzenová ze 2. E za 1. místo ve školním kole (kat. 1B) a 1. místo v kole okresním,

Ondřej Kaňka ze 4. E za 1. místo ve školním kole (kat. 2B) a 3. místo v kole okresním,

Michael Karmazín ze 7. E za 1. místo ve školním kole (kat. 3A) a 3. místo v kole okresním,

Vojtěch Gregor z 5. E za 1. místo ve školním kole (kat. 3A) a 5. místo v kole okresním.

  • Juvenes translatores, mezinárodní překladatelská soutěž pro středoškolské studenty

Marek Maňásek ze 4. A za soutěžní překlad z češtiny do angličtiny – 1. místo ve školním kole a čestné uznání v národním kole

Alice Valová z 8. E za soutěžní překlad z češtiny do angličtiny – 1. místo ve školním kole a postup do národního kola

Magdalena Radimská ze 3. A za soutěžní překlad z angličtiny do češtiny – 1. místo ve školním kole

Lukáš Bednář ze 7. E za soutěžní překlad z angličtiny do češtiny – 1. místo ve školním kole

  • Táborská Eurolyra – soutěž v interpretaci cizojazyčných textů

Josef Barták ze 4. E, anglický text (A. Ginsberg),

Tereza Kumžáková ze 7. E, anglický text (E. Dickinson),

Lukáš Bednář ze 7. E, anglický text (W. Whitman),

Matyáš Havelka ze 7. E, francouzský text (J. A. Rimbaud)

Divadlo poezie

  • Veronika Piskořová z 6. E, Markéta Piskořová ze 3. E, Jiří Koptík ze 3. E, Josef Barták z 4. E, Tomáš Johaník z 1. S, Kristýna Koptíková z 2. E,

kteří ve svízelných podmínkách, časové tísni i za nejrůznějších omezení usilovně, tvořivě, s nasazením, humorem a skvělým týmovým propojením nejen recitovali, ale podíleli se i na dalších literárních projektech.

  • Díky vám, a díky i dalším, kteří se rádi, s úsměvem a energií začlenili do tělesa hudebního –

Zuzana Veselá a Erik Sedláček z 3. E a Martin Týfa z 6. E – ale i cateringového – Ilona Parkosová ze 3. E – při následné akci téhož dne – Večeru pod hvězdami.

Německý jazyk

  • Soutěž v německé konverzaci
  • v kategorii prima / sekunda:

Filip Čečetka (2.E) za 1. místo ve školním kole

Štěpánka Blumentrittová (2.E) za 2. místo ve školním kole

  • v kategorii tercie / kvarta:

Alžběta Krejcarová (4.E): za 1. místo ve školním kole a za 2. místo v krajském kole

Ondřej Kaňka (4.E): za 2. místo ve školním kole

Samuel Vítek (4.E): za 3. místo ve školním kole

  • v kategorii středních škol:

Lukáš Bednář (7.E): za 1. místo ve školním kole

Matěj Barták (7.E): za 2. místo ve školním kole

Petra Skříšovská (6.E) za 3. místo ve školním kole

Lukáš Bednář (7.E)

  • Bucherwürm (Jihočeský knihomol)

 

  • v kategorii I:

Anna Havelcová (2.E) za 1. místo ve školním kole a v regionálním finále

Lukáš Blecha (1.E) za 2. místo ve školním kole

Tereza Lukešová (4.E) za 3. místo ve školním kole

  • v kategorii II:

Barbora Jandová (8.E) za 1. místo ve školním kole a v regionálním finále

Adéla Marcínová (5.E) za 2. místo ve školním kole

Lukáš Bednář (7.E) za 3. místo ve školním kole

  • ve speciální kategorii:

Petr Polák (8.E) za 1. místo ve školním kole

Michaela Tomášková (7. E) za 2. místo ve školním kole

  • Soutěž v předčítání

Marek Maňásek (4. A) za 1. místo ve školním kole

Michaela Tomášková (7. E) za 2. místo ve školním kole

Michaela Parkosová (7.E za 3. místo ve školním kole

Fotogalerie Fotogalerie