Rekordní počty postupujících do krajského kola logické olympiády

8. 11. 2020
LO_obrázek.JPG

Logickou olympiádu pořádá Menza České republiky, jedná se o specifickou soutěž, která rozvíjí schopnost rychlého logického uvažování. Řešení úloh rozvíjí a podporují samostatné rozhodování, rychlé logické uvažování i kreativní přístup. Již několik let se snažíme, aby se této soutěže účastnili všichni žáci našeho gymnázia a mohli tak postupně rozvíjet uvedené schopnosti, které mnozí využijí při přijímacích zkouškách na VŠ, studiu na vysoké škole i pracovních pohovorech. Naše škole se již druhým rokem zařadila mezi pět škol v ČR s nejvyšším počtem účastníků (letos se účastnilo 3 143 škol a 63 770 soutěžících).  Registrují se však sami žáci a někteří bohužel tuto příležitost nevyužijí.

Soutěž je určena dětem a žákům od mateřské školky až po maturanty. Základní kolo probíhá v online prostředí – letos ho většina žáků absolvovala doma, ve škole to stihly jen některé třídy nižšího gymnázia.

V kategoorii B (nižší gymnázium) se v Jihočeském kraji účastnilo 910 soutěžících (v ČR téměř 17 000)  a za naši školu postoupil rekordní počet devíti žáků. Matěj Kmínek (1. E) postupuje z prvního místa, dále postupují Ondra Brož, Emma Doskočilová, Magdalena Frydrychová, Pavla Hazuková (všichni ze 4. E), Anna Krauzová, Ondřej Kaňka, Jošt Havlice (všichni ze 3. E) a Jirka Koptík (2. E).

V kategorii A (vyšší gymnázium) se v Jihočeském kraji účastnilo 683 soutěžících (v ČR téměř 12 300) a z našeho gymnázia také postoupil rekordní počet devíti žáků – Petra Chalupová (1. S), František Jakub Sklář (1. A), Tomáš Eliášek (5. E), Eliška Čadová (3. A), Petra Chalupová, Tomáš Dřevikovský (oba ze 3. S),  Daniel Fořt, Petr Pelikán, Anna Tritschlerová (všichni ze 7. E) a Markéta Placerová (8. E).

Všem soutěžícím děkujeme za účast, doufáme, že získali cenné zkušenosti, a krajský semifinalistům přejeme úspěšné zvládnutí krajského kola.