Sympatické vystoupení v basketbalových turnajích

1. 12. 2019
foto basket okres 2019.jpg

V říjnu a listopadu letošního roku se naše basketbalové družstvo chlapců (věkové kategorie V = vyšší gymnázium) zúčastnilo postupně Okresního a následně Krajského kola středoškolských turnajů.

Okresní kolo v hale Lokomotivy Č.B. v Suchém Vrbném naši přesvědčivě ovládli po čtyřech jasných výhrách postupně se Zdravotní SŠ Č.B. 29:6, Zemědělskou SŠ Č.B. 33:8, SŠ z Hluboké n/V. 25:6 a nakonec i s favorizovaným družstvem GJVJ Č.B. 33:8. Po téměř bezchybném a hlavně nadšeném výkonu si tak vybojovali postup do Krajského kola.

Krajské kolo proběhlo ve středu 27. listopadu v Písku, kde se stejně jako v kole okresním sjelo 5 družstev. Těsně před turnajem však postihla naše hráče smůla v podobě 3 zraněných hráčů (z toho dvou za základní pětky). Náš oslabený a částečně doplněný tým bojoval na 100%. Nicméně naše zranění spolu s vysokou kvalitou soupeřů nakonec vyústily v konečné 4. místo, a to po jedné remíze, dvou prohrách a jedné výhře. O bojovém duchu našeho týmu svědčí mimochodem i remíza s favorizovanějšími Strakonicemi, když v průběhu prohrával již o 15 bodů a 15 vteřin před koncem ještě o body 4. Téměř výhradně z basketbalistů složená družstva J. Hradce i vítězného Písku byla oproti všem ostatním „těžkým soustem“. Naše výsledky postupně: Gym. Strakonice 29:29; Gym. J. Hradec 19:30; Gym. Písek 20:42; Stavební SŠ Písek 34:13. K bronzovému umístění nám chybělo v celkovém skóre pouze 7 bodů (= 3-4 koše).

Všichni naši hráči zaslouží velkou pochvalu za přístup, bojovnost, vystupování i výsledky v obou turnajích. Vzhledem ke skutečnosti, že všichni letošní hráči budou studenty naší školy i za rok, můžeme se na příští turnaj jen těšit.

Za naši školu startovali, dobře reprezentovali sportovními výkony i vystupováním po celou dobu turnajů:

 • Král Jan – skvělý kapitán    7.E      (oba turnaje)
 • Dřevikovský Tomáš             2.S    (oba turnaje)
 • Lukš Petr                              2.S     (oba turnaje)
 • Řehula Šimon                       3.S     (okresní kolo)
 • Kadlec Vít                             5.E      (okresní kolo)
 • Bílý Fabián                           7.E      (oba turnaje)
 • Chalupa Matyáš                   7.E      (oba turnaje)
 • Ženíšek Jan                         7.E      (oba turnaje)
 • Perina Lukáš                        2.S       (krajské kolo)
 • Gucko Jan                            7.E      (krajské kolo)
 • Novotný Tomáš                    7.E      (okresní kolo)

Celému týmu gratulujeme a děkujeme za výbornou reprezentaci, zase jste byli skutečným TÝMEM

Fotogalerie Fotogalerie