Úspěchy plavců na prvních vrcholných soutěžích

28. 3. 2022
PLAVANI2.jpg

Přestože plavecká sezóna teprve začíná, zaznamenali naši plavci značné úspěchy.

Poslední plavecké týdny byly opravdu nabité.

Hned po jarních prázdninách se družstva mužů i žen PLAVÁNÍ České Budějovice, ve kterých žáci naší školy tvoří pevné jádro, probojovaly do Finále mistrovství ČR družstev (Liga).

O týden později ve finále, které pořádal právě domácí klub v plaveckém stánku na soutoku Malše a Vltavy a na dohled naší školy, rozhodně naši plavci nezklamali. Muži s Janem Brůnou a Markem Matouškem i bez opory kvalifikace, nemocného Jirky Václavíka, skončili 8., ženy, které zastupovaly Hedvika Podruhová, Kristýna Veselá, Barbora Veselá a Sofie Nezvalová, vyplavaly 5. místo.

V uplynulém plaveckém víkendu byly na programu hned 2 pražské závody. Jarní cena a Zimní mistrovství ČR na 5 km s kvalifikací na mezinárodní akce. Sobotní Jarní cenu Prahy pro žactvo a mladší dorost jednoznačně ovládl Honza Brůna s 5 vítězstvími, 1 druhým místem a nejhodnotnějším výkonem celých závodů. Na stupně vítězů se prosadila i Hedvika Podruhová.

Na nedělním Mistrovství ČR na 5 km doplaval Marek Matoušek 2. ve skvělém čase, který znamenal splnění limitu pro start na mistrovství Evropy juniorů. Jeho starší klubový kolega, který v závodě zvítězil, splnil limit na MS a ME.

Ve čtvrtek plavci odjíždí na další závody a sice 1.kolo Českého poháru do Pardubic. Tak snad jejich forma bude dále gradovat a zaplavou dobré kvalifikační časy na MČR dorostu, které bude netradičně již v polovině dubna.

Jiří Filip

Fotogalerie Fotogalerie