Vynikající výsledky našich mladých matematiků

13. 2. 2022

Před několika dny se uskutečnilo okresní kolo matematické olympiády kategorie Z9, která je soutěží nejlepších žáků základních škola a gymnázií v nejvyšší věkové kategorii.

Máme vekou radost, že naši matematici se v silné konkurenci 46 nejlepších neztratili, ba právě naopak - mezi sedmnácti nejúspěšnějšími řešiteli je hned šest z Gymnázia Česká!

Na vynikajícím 1. místě se shodně umístili Radek BláhaOndra Porazil (oba dosáhli vítězných 18 bodů), jen o jediný bodík méně měla Terka Lukešová (5.-6. místo) a trojlístek nejúspěšnějších uzavírají Bětka Bauerová, Marek RosenfelderMartin Voráč (13.-17. místo, 12 bodů).

Zdaleka se neztratili ani naši další mladí počtáři, jak se můžete přesvědčit v přiložené výsledkové listině.

Všem našim studentům děkujeme za vynikající reprezentaci České a Mgr. Simoně Týmalové za výbornou přípravu našich matematických nadějí.