Den otevřených dveří  videa, prezentace
Den otevřených dveří videa, prezentace

Koronavirus-informace k výuce 2020/2021
Koronavirus-informace k výuce 2020/2021

Přijímací zk. NANEČISTO  23. 1. 2021, přihlašování do 20. 1.
Přijímací zk. NANEČISTO 23. 1. 2021, přihlašování do 20. 1.

Zapojili jsme se do CodeWeek

16. 10. 2019
20191008_061501864_iOS.jpg

Je běžné, že na naší škole se studenti seznámí s nejmodernějšími technologiemi a mohou objevovat i oblasti informatiky, které se na jiných školách běžně neučí. A proto jsme se zapojili do evropského týdne programování (CodeWeek) a pozvali k nám v průběhu dvou týdnů dvě školy, abychom jim tyto oblasti představili.

Minulé úterý se mohli studenti Střední školy informatiky a právních studií seznámit s pojmem umělé inteligence. Nejednalo se samozřejmě o pouhé teoretické povídání, ale studenti si mohli vytrénovat vlastní umělou inteligenci. Nejprve vytvořili tzv. Chatbota – robota, který umí sám komunikovat například na Messengeru a poté program na rozpoznávání obrazu (v našem případě hub).

Tento týden nás navštívili žáci 4. a 5. třídy ze základní školy Máj II. Pro ně jsme si připravili programování v populární hře Minecraft. Jakmile jsem zmínil slovo Minecraft, propuklo ve třídě ohromné nadšení. Nakonec jsme naprogramovali malého robota, který za nás farmařil.

Díky úspěchům obou akcí z letošního roku i let minulých určitě podpoříme povědomí o informatice i příští rok.

Fotogalerie Fotogalerie