Prima v jesličkách aneb Jak se líbilo 1.E v Jindřichově Hradci

2018-Prima v Jindřichově Hradci

2. 1. 2019

Prima v jesličkách aneb Jak se líbilo 1. E v Jindřichově Hradci

„Chtěl bych vám vyprávět o exkurzi naší třídy do Jindřichova Hradce, protože se mi výlet moc líbil a rád bych se s vámi podělil o naše zážitky. … Nejdříve jsme si prošli Jindřichův Hradec. Na náměstí jsme si povídali o Rožmbercích, kteří mají ve znaku pětilistou růži, o nejstarším domě ve městě, který jsme také navštívili. Dozvěděli jsme se, že rybník se jmenuje Vajgar a že do něj přitéká řeka Nežárka. … Ukázali jsme si 15. poledník, byli jsme na nádvoří hradu, který byl přestavěn na zámek. Podívali jsme se do muzea Emmy Destinové a samozřejmě navštívili krásné Krýzovy jesličky. … Následoval krátký rozchod na náměstí, během kterého jsme museli vyplnit krátký kvíz o tom, co jsme se o městě dozvěděli. Pak jsme navštívili cukrárnu Kaštánek a ochutnali výbornou pizzu.Někteří z nás nakoupili ještě vánoční dárky nebo navštívili čokoládovnu.Na závěr naší exkurze jsme viděli zpívající fontánu. Mohli jsme zahlédnout vločky nebo vánoční stromečky… Náš výlet byl veselý a viděli jsme nové věci. A teď už taky vím, že naše třída je opravdu skvělá."