Velké úspěchy karatistů našeho gymnázia

MČR karate 2018

4. 1. 2019

Rok se s rokem sešel a na karatisty z celé České republiky čekal vrchol sezóny, Mistrovství ČR, které se konalo druhý prosincový víkend, tentokrát v Jindřichově Hradci.

Karate je novým olympijským sportem, proto se pravidla pro nominaci na MČR každoročně zpřísňují, aby se na této vrcholné soutěži utkali skutečně ti nejlepší a soutěž měla patřičnou úroveň. Nominovaní závodníci museli projít náročným sítem národních pohárů, po jednom závodníkovi v kategorii mohly doplnit jednotlivé kraje nominací krajskou.

A jak to všechno dopadlo? Tradičně – nejlepší karate v ČR se dělá v Českých Budějovicích a tudíž i mistrovství se stalo převážně duelem dvou budějovických rivalů, pořádajícího Fight clubu a konkurenčního oddílu TJ Karate České Budějovice.

Z celkového počtu 64 kategorií od žákovských po seniory zůstalo 32 zlatých medailí právě v Českých Budějovicích.

Na mistrovství se představili i studenti naší školy, všichni žáci tříd osmiletého gymnázia.

Všichni zúročili tvrdou přípravu, někteří trénovali poslední týdny dvou až třífázově.

O tom, že se to vyplatilo, vypovídají níže uvedené výsledky.

Nikdo z našich nominovaných studentů tentokrát neodjel z MČR s prázdnou.

Mistři ČR

• Magdalena Frydrychová 2.E 1. místo kumite st. žákyně -50 kg / Fight club
  • Lucie Čondlová 6.E 1. místo kumite juniorky -48 kg / Fight club
  • Šárka Klečková 8.E 2x 1. místo kumite ženy U21 -50 kg a 1. místo Kumite ženy -50 kg / Fight Club