Úspěch Jakuba Švojgra v celostátním kole Logické olympiády

LO

8. 1. 2019

Jakub Švojgr (4. E) se svým vítězstvím v krajském kole logické olympiády probojoval mezi 65 finalistů kola celostátního, které se konalo v míčovně Pražského hradu. Svým výkonem dokázal Jakub obsadit krásné 5. místo.

Do Logické olympiády, kterou pořádá Menza České republiky, se v tomto školním roce zaregistrovalo rekordních 61 761 soutěžících. Ti zde měřili své schopnosti samostatného logického uvažování spolu s kreativním přístupem k problémům.

Studenti nižšího stupně gymnázií soutěžili v kategorii B a vyššího stupně v kategorii C. V obou kategoriích se šesti našim studentům podařilo postoupit do krajského kola mezi čtyřicet nejlepších v kraji – v kategorii B (D. Bago, D. Dvořák, V. Fišer, Z. Vrážková ze 3. E, M. Parkosová a J. Švojgr ze 4. E), v kategorii C (D. Černý z 8. E, M. Frydrich ze 7. E, A. Valová z 5. E, N. Chromá ze 3. S,  T. Dřevikovský a P. Tomášek z 1. S).

Videoreportáž - Logická olympiáda.

K tomuto velkému úspěchu gratulujeme.