Noc mladých vědců a umělců 15. 2. od 18h na České

Česká 2017

8. 2. 2019

Milí přátelé vědy i múz,

Gymnázium Česká pro Vás připravilo

Noc mladých vědců a umělců 2019.

Program (níže v pdf) plný zajímavých vědeckých pokusů, přednášek, workshopů a celé řady uměleckých vystoupení našich studentů se uskuteční v magické kulise noční školy

pátek 15. února 2019 od 18.00 do 22.00 hodin.

Proto dovolte, abychom Vás i Vaše přátele pozvali na tento ojedinělý večer a noc.

Inspirovali jsme se v zahraničí, úplně první Noc vědy (tehdy tzv. Wissenschaftssommers 2000) se uskutečnila v Německu. Tenkrát toto „Léto s vědou“ v Bonnu navštívilo 62 tisíc lidí. Inspirativní myšlenka se rychle rozšířila do USA a po celé západní Evropě. Při 5. ročníku Noci mladých vědců a umělců na jihu Čech bychom rádi rovněž představili široké spektrum zájmů našich studentů, od vědeckých po umělecké aktivity.

Podobně jako v zahraničí, i v naší Noci mladých vědců a umělců se vzájemně prolínají a doplňují obě sféry lidského konání. Proto se nechte unášet i v rytmu hudby a dalších múz.

Podrobný program naleznete níže.

Budeme velice potěšeni, pokud přijmete naše pozvání a podpoříte studenty v jejich úsilí.

Reportáž z loňské Noci naleznete rovněž níže.

Přijďte se přesvědčit, že věda může být zábavná.

Videa

Noc mladých vědců a umělců 2018