Znovu výuka němčiny s rodilým mluvčím

Nj 2019

7. 3. 2019

Na naši školu opět zavítali studenti učitelství z Jihočeské univerzity a z Lince, kteří si tentokrát připravili vyučovací hodiny pro primu a tercii. Tématem byl sport. Primáni i terciáni si tuto výuku mohli užívat celý týden a měli tak dostatek možností nejen slyšet rodilé mluvčí, ale též si s nimi popovídat. A co na tyto hodiny říkají samotní primáni?

„Bylo to zábavné. Naučila jsem se spoustu nových druhů sportů.“

„Bylo to moc zajímavé a bylo super slyšet rodilou němčinu. Měli připravený krásný a plně nabitý program.“

„Ne vždycky jsem úplně rozuměla, ale mohla nám pomoci česká studentka, tak to bylo dobrý.“

„Vždycky jsem si myslela, že němčina je tvrdý a drsný jazyk. Ale došlo mi, že když jím mluvily ty studentky, tak zněla němčina mileJ.“

„Moc se mi to líbilo, bavily mě hry, při kterých jsme se i zasmáli, a naučil jsem se nová slovíčka. Také mě potěšilo, že nám přinesli ochutnat jejich sladkosti.“

Spokojeni byli nejen naši žáci, ale pochvalně se o primě a tercii vyjadřovali i sami budoucí učitelé.