Nejlépe prezentující studentky v republice jsou z našeho gymnázia

Prezentiáda 2019

2. 5. 2019

Krajským kolem Prezentiády jsme se probojovaly bez velkých potíží. Ale ve čtvrtek 25. dubna přišla teprve opravdová výzva.  Ve stejném složení, čili Jolana Placerová, Michaela Parkosová a Anna Ondřichová, jsme se vydaly na československé grandfinále soutěže v prezentování. Nové téma bylo Cesta za pár stovek. Rozhodly jsme se vsadit hlavně na vtip a originalitu, proto jsme prezentaci zpracovaly jako návod, jak napsat stejně úspěšný hit jako je Cesta od Kryštofa. A to sice z naší pozice chudých studentů, kteří na vytvoření hitu mají jen pár stovek.

Nakonec se nám to asi opravdu povedlo. Během časového limitu jsme se ani jednou neztratily a na otázky porotců jsme odpovídaly s klidem a v pohodě. Jak by taky ne, když jsme to celé vlastně nebraly úplně vážně. Trochu nám ale zatrnulo, když po nás chtěli zazpívat. Podle našich pravidel jsme totiž sestavily i vlastní text. Po několika minutách na místě vymýšlených výmluv jsme nakonec roztleskaly celý sál a písničky se diváci nakonec dočkali.

A jak to celé dopadlo? Pořád ještě to nechápeme, ale my jsme to vyhrály. Kromě 1. místa, poháru a diplomů jsme si odvezly spoustu cen a hlavně spoustu zkušeností a rad do budoucna.

Tak tedy děkujeme všem za vyplňování našeho dotazníku, za všechny nápady a připomínky studentů a učitelů, a hlavně panu Kotlasovi. Za všechno.