Nikola Karbusová a její článek v prestižním americkém vědeckém časopise

Nikola Karbusová

19. 6. 2019

Dalšího významného úspěchu dosáhla studentka naší školy Nikola Karbusová. Více než dva roky pracovala pod vedením pana Prof. RNDr. Dalibora Kodríka, CSc. v laboratoři Fyziologie hmyzu Entomologického ústavu Biologického centra Akademie věd ČR, kde za tuto dobu nashromáždila celou řadu zajímavých výsledků.

Ty byly vědeckým týmem doplněny o další pokusy a následně Nikola společně s panem profesorem Daliborem Kodríkem a MSc. Umesh Kumar Gautamem sepsali výsledky svého bádání do odborného článku, který byl publikován v uznávaném americkém vědeckém časopise Archives of Insect Biochemistry and Physiology.

Nikole Karbusové gratulujeme k dalšímu velkému vědeckému úspěchu a panu profesorovi Daliborovi Kodríkovi velice děkujeme za dlouholetou výbornou spolupráci s naším gymnáziem při podpoře nadaných studentů.