Alumni krok za krokem od 16. do 22. hodiny

22. 11. 2011

Dne 18. 9. 2010 proběhl v areálu Gymnázia Česká 64 projekt Alumni pro bývalé i současné studenty. My vám přinášíme kompletní přehled událostí ze školního dvora, kde se konala hudební vystoupení.

16.00: Kvůli menšímu nedorozumění máme poněkud zpoždění. Čekáme na kamarádku P. K. sedící ob tři lavičky od nás na opačné straně kašny.

16.10: Šťastné shledání. Vyrážíme směr Česká.

16.15: Kvůli drobným organizačním nedostatkům jsme naštěstí o nic nepřišly. Panuje všeobecný zmatek a důležitě se tvářící organizátoři pobíhají sem tam.

16.25: Projev pana ředitele. Ačkoli pan M. CH. hned na úvod spletl probíhající ročník Alumni, byla jeho řeč poutavá. Následují projevy dvou našich absolventů.

16.30: The Opinion zahájili koncert. K jejich smůle jim většinu účastníků Alumni odlákalo Divadlo Ivana Bartoše v Solnici, přesto ze sebe kapela vydává maximum.

16.32: Přišel bývalý absolvent I. V., který byl naposledy toho dne spatřen střízlivý.

17.05: Vyčerpaná kapela opouští podium. “Byla to opravdu bomba!” sdělil nám baskytarista L. H. posilňujíce se klobásou.

17.45: Vystupuje druhá kapela v pořadí, The Dispersion. Divadlo Ivana Bartoše v Solnici končí a na školní dvůr se hrnou další hudbymilovní studenti.

17.48: Produkce skupiny The Dispersion je studenty obecně hodnocena jako poněkud nevýrazná.

18.15: S přibývajícími minutami se postupně zvyšuje hladina alkoholu v krvi všech přítomných a panuje stále lepší a lepší nálada. The Dispersion začíná lákat k tanci.

18.50: The Dispersion ukončují svůj výstup a sklízí bouřlivé ovace již podnapilého publika.

19.05: Na školní dvůr se pomalu snáší tma. Čekáme, co přinese kapela Sunplugged, která už si připravuje podium.

19.45: Sunplugged zahajují vystoupení. Fanoušci, kterým ještě hučí v uších z hlasitých elektrických kytar, přijímají poněkud s nevolí, že skupina hraje pouze na akustické nástroje.

20.45: Dav se nyní soustřeďuje hlavně kolem stánků s jídlem a pitím. Všeobecně panuje názor, že tolik očekávaní Vees už by pomalu měli akustické melodie nahradit.

21.00: Bylo oznámeno, že v nejbližších minutách dojde pivo. Kolem stánku se utvořila neprostupná tlačenice těch, kteří se marně snažili ukořistit poslední půllitr.

21.03: Pivo opravdu definitivně došlo. Většina účastníků tuto negativní zprávu zapila rumem.

21.10: Další rána pro publikum. Roznesla se zpráva, že Vees se na scénu dostaví se zpožděním. Klidná hudba, kterou produkují Sunplugged, už vůbec neodpovídá náladě fanoušků.

21.12: L. H. omylem ukradl ze stánku s jídlem koláček v domnění, že je nabízen zdarma.

21.13: L. H. vyveden z omylu hltá svou cukrovinku neuvěřitelnou rychlostí.

21.25: Sunplugged ukončují vystoupení, ale Vees pořád nikde.

21.30: Výše zmíněný I. V. se odvážně vrhá do tůjí. Pro tento adrenalinový sport vymyslel tento absolvent i svůj vlastní název: “křoví diving”.

21.35: “Véčka” konečně na scéně! “Ahoj, my jsme Vees a chodíme všude pozdě!” oznámil na úvod člen skupiny B. V.

21.40: Po nevýrazných Sunplugged “Véčka” opravdu září. Nadšení fanoušci tancují pod podiem.

21.50: Vyhlášen absolutní výprodej jídla a pití. Většina účastníků propadla touze ušetřit a před stánky se opět tvoří tlačenice.

22.00: Navzdory odporu publika končí Vees svoje vystoupení. Vedení školy totiž nemohlo dopustit, aby Česká rušila noční klid českobudějovických občanů.

Alumni jednoznačně předčilo všechna naše očekávání. Zaujala nás nejen kvalitní hudba, ale hlavně přátelská atmosféra plná nadšení a energie, která nemá o všedních dnech na České obdoby.

Lucie Váchová, Kateřina Bulánová (8.E)