Weave Your Future

Krátké rekapitulační video (Short recap video)

15. 11. 2018

Krátké rekapitulační video z mobilit ve Španělsku a Itálii (listopad 2017). A recap opening video from the mobility in Macedonia (November 2017).

ERASMUS+ - Unpick Your History, Weave Your Future

Krátké rekapitulační video CR (Short recap video CR)

15. 11. 2018

Krátké rekapitulační video z mobilit ve Španělsku, Itálii a Makedonii (duben 2018). A recap opening video from the mobility in CR (April 2018).

ERASMUS+ - Unpick Your History, Weave Your Future

Multilingual Online Dictionary (Voice Thread _final output)

13. 11. 2018

Soubor odkazuje na zvukovou nahrávku slovníku základních frází v angličtině, češtině, španělštině, italštině a makedonštině.

voice_thread

Napsali o nás v Prilepu, Makedonie

13. 11. 2018

Napsali o nás v Prilepu, Makedonie (A newspaper article on our project presented in Macedonia)

Article

E-book ke stažení (to download)

12. 11. 2018

PDF version to be freely downloaded.

ERASMUS+ - Unpick Your History, Weave Your Future

Filmové sestřihy z Erasmus+ na České (A film from Erasmus+ in Ceska School)

28. 10. 2018

Můžete se podívat na krátký filmový sestřih z týdne mobility Erasmus+ na České.

Makedonie očima účastníka projektu Erasmus+ (Macedonia seen by one of the participants)

28. 10. 2018

Právě před rokem jsme jeli na mobilitu Erasmus+ do Makedonie. Na pobyt vzpomíná jeden z účastníků, Vašek Novák ze 3.A, který se o zážitky podělil se svými spoluobčany, čtenáři Hlubockého zpravodaje. Chceteli se o Makedonii dozvědět víc, přečtěte si článek “Cestování po studentsku”. http://obcan.hluboka.cz/images/zpravodaj/2018-09-hlubocky-zpravodaj.pdf

Další výstupy práce studentů (Final outcomes)

22. 10. 2018

Tady si můžete prohlédnout další výstupy práce studentů.

28. 6. 2018

Prohlédněte si naší elektronickou knihu!

ERASMUS+ - Unpick Your History, Weave Your Future

Deník z mobility na České (The Diary from the Stay in Česká)

26. 6. 2018

Deník z mobility na České Neděle 15. dubna V neděli navečer k nám do Českých Budějovic jako první dorazili studenti z Makedonie a okolo sedmé i zbylých 13 italských a španělských studentů. Není divu, že všichni byli velice unavení, ale touha vidět naše město a všichni se potkat zvítězila. Proto jsme se dohodli, že večer vyrazíme ven. Sešli jsme se na náměstí, prošli centrum, ukázali cestu do naší školy, a poté jsme zašli do restaurace na pravou českou Kofolu. K našemu překvapení většině velice chutnala. Domů jsme se odebrali brzy, abychom byli připraveni a plni energie na oficiálně první den našeho projektu zde v Česku.

Ahoj! Здраво! Hola! Ciao!

7. 5. 2018

Ahoj! Здраво! Hola! Ciao! tak takhle a vřelým obětím se vítali naši studenti se svými kamarády z Makedonie, Španělska a Itálie v neděli 15. dubna. V tento den právě začínala poslední mobilita v rámci programu ERASMUS+, projektu „Unpick Your History, Weave Your Future“, tentokrát na naší škole. Setkání to bylo více než přátelské, protože většina ze studentů se již potkala na mobilitě ve Španělsku, Itálii a Makedonii. A v tomto duchu probíhal i zbytek následujícího týdne.

Ahoj! Здраво! Hola! Ciao!

Práce studentů (Students projects)

23. 3. 2018

Prezentace vytvořené studenty a krátké video.

Filmové sestřihy z Makedonie (Film Shots from Macedonia)

11. 2. 2018

Filmové sestřihy z Makedonie Film Shots From Macedonia

30. 1. 2018

Ve čtyři hodiny ráno před školou jsme celí promrzlí nedočkavě čekali na pana Radu, který celou naši skupinu, v čele s paní učitelkou Radovou a panem učitelem Günzelem, bezpečně odvezl na pražské letiště. Zrovna ten den foukal silný vítr, takže jsme se nejprve obávali, jestli náš let nezruší. Naštěstí se tak nestalo a my jsme v pořádku doletěli do Vídně, kde jsme měli přestupovat na druhý let do Skopje. Po počátečních nejistotách, zda letadlo bude vůbec moci přistát ve Vídni, se vyskytl jiný, nečekaný problém. Nikdo z letištního personálu nevěděl, kam se poděla naše příruční zavazadla.

Diary from Macedonia

30. 1. 2018

At four o'clock in the morning in front of the school, we were eagerly waiting for Mr Rada, who drove safely our travellers´ group, accompanied by Mrs. Radová and Mr. Günzel, to Prague Airport. It was just that day when a strong wind was blowing, so we worried about a possible cancellation of our flight. Fortunately, this did not happen and we were able to fly to Vienna, where we were to transfer for the flight to Skopje. After our initial uncertainties whether the plane was permitted to land in Vienna, there appeared another unexpected problem. None of the airport staff knew where our hand luggage ended.

Deník z Makedonie

Výstupy projektu (Final outcomes)

22. 11. 2017

Prohlédněte si další výstupy práce studentů.

Deník z Ancony

11. 5. 2017

NEDĚLE, 2.DUBNA Přišel den, kdy začalo naše dobrodružství. Všichni jsme balili svá zavazadla a několikrát s nervozitou kontrolovali, zda máme všechno, co potřebujeme. V půl druhé jsme se sešli na dvoře naší školy a vyrazili na letiště do Prahy. Pro některé z nás to byl první let v životě, a tak jsme se trochu báli, ale naštěstí všechno dopadlo dobře a většina z nás si létání zamilovala. Po zdárném přistání v Římě nás čekal další let z Říma do Ancony. Tam jsme trochu sváděli boj s časem, ale všechno jsme stihli a mohli odletět za našimi náhradními rodinami. Plni očekávání jsme po půl jedenácté v noci přistáli v Ankoně a poprvé se setkali s našimi ,,host students´´. Nakonec každý odjel se svojí rodinou domů a po náročné cestě všichni brzy usnuli.

Hurá na ERASMUS+! Tentokrát do Španělska, La Coruña, Chambre.

Diary from Ancona

11. 5. 2017

Finally, the day when our adventure began came. We all had packed our luggage and nervously checked several times whether we had packed all we needed. Soon in the afternoon, at half past two, we gathered in the courtyard of our school and were ready to head off for the airport to Prague.

Hurá na ERASMUS+! Tentokrát do Španělska, La Coruña, Chambre.