Weave Your Future

ERASMUS+ - Unpick Your History, Weave Your Future

28. 6. 2018

Prohlédněte si naší elektronickou knihu!

ERASMUS+ - Unpick Your History, Weave Your Future

Deník z mobility na České (The Diary from the Stay in Česká)

26. 6. 2018

Deník z mobility na České Neděle 15. dubna V neděli navečer k nám do Českých Budějovic jako první dorazili studenti z Makedonie a okolo sedmé i zbylých 13 italských a španělských studentů. Není divu, že všichni byli velice unavení, ale touha vidět naše město a všichni se potkat zvítězila. Proto jsme se dohodli, že večer vyrazíme ven. Sešli jsme se na náměstí, prošli centrum, ukázali cestu do naší školy, a poté jsme zašli do restaurace na pravou českou Kofolu. K našemu překvapení většině velice chutnala. Domů jsme se odebrali brzy, abychom byli připraveni a plni energie na oficiálně první den našeho projektu zde v Česku.

Ahoj! Здраво! Hola! Ciao!

7. 5. 2018

Ahoj! Здраво! Hola! Ciao! tak takhle a vřelým obětím se vítali naši studenti se svými kamarády z Makedonie, Španělska a Itálie v neděli 15. dubna. V tento den právě začínala poslední mobilita v rámci programu ERASMUS+, projektu „Unpick Your History, Weave Your Future“, tentokrát na naší škole. Setkání to bylo více než přátelské, protože většina ze studentů se již potkala na mobilitě ve Španělsku, Itálii a Makedonii. A v tomto duchu probíhal i zbytek následujícího týdne.

Ahoj! Здраво! Hola! Ciao!

Práce studentů (Students projects)

23. 3. 2018

Prezentace vytvořené studenty a krátké video.

Filmové sestřihy z Makedonie (Film Shots from Macedonia)

11. 2. 2018

Filmové sestřihy z Makedonie Film Shots From Macedonia

30. 1. 2018

Ve čtyři hodiny ráno před školou jsme celí promrzlí nedočkavě čekali na pana Radu, který celou naši skupinu, v čele s paní učitelkou Radovou a panem učitelem Günzelem, bezpečně odvezl na pražské letiště. Zrovna ten den foukal silný vítr, takže jsme se nejprve obávali, jestli náš let nezruší. Naštěstí se tak nestalo a my jsme v pořádku doletěli do Vídně, kde jsme měli přestupovat na druhý let do Skopje. Po počátečních nejistotách, zda letadlo bude vůbec moci přistát ve Vídni, se vyskytl jiný, nečekaný problém. Nikdo z letištního personálu nevěděl, kam se poděla naše příruční zavazadla.

Diary from Macedonia

30. 1. 2018

At four o'clock in the morning in front of the school, we were eagerly waiting for Mr Rada, who drove safely our travellers´ group, accompanied by Mrs. Radová and Mr. Günzel, to Prague Airport. It was just that day when a strong wind was blowing, so we worried about a possible cancellation of our flight. Fortunately, this did not happen and we were able to fly to Vienna, where we were to transfer for the flight to Skopje. After our initial uncertainties whether the plane was permitted to land in Vienna, there appeared another unexpected problem. None of the airport staff knew where our hand luggage ended.

Deník z Ancony

11. 5. 2017

NEDĚLE, 2.DUBNA Přišel den, kdy začalo naše dobrodružství. Všichni jsme balili svá zavazadla a několikrát s nervozitou kontrolovali, zda máme všechno, co potřebujeme. V půl druhé jsme se sešli na dvoře naší školy a vyrazili na letiště do Prahy. Pro některé z nás to byl první let v životě, a tak jsme se trochu báli, ale naštěstí všechno dopadlo dobře a většina z nás si létání zamilovala. Po zdárném přistání v Římě nás čekal další let z Říma do Ancony. Tam jsme trochu sváděli boj s časem, ale všechno jsme stihli a mohli odletět za našimi náhradními rodinami. Plni očekávání jsme po půl jedenácté v noci přistáli v Ankoně a poprvé se setkali s našimi ,,host students´´. Nakonec každý odjel se svojí rodinou domů a po náročné cestě všichni brzy usnuli.

Diary from Ancona

11. 5. 2017

Finally, the day when our adventure began came. We all had packed our luggage and nervously checked several times whether we had packed all we needed. Soon in the afternoon, at half past two, we gathered in the courtyard of our school and were ready to head off for the airport to Prague.

Hurá na ERASMUS+! Tentokrát do Španělska, La Coruña, Chambre.

Hurrah on ERASMUS+! This time to Spain, La Coruña, Chambre.

27. 1. 2017

It all began on Sunday 27th November, 2016, early in the morning when we started our journey to Vaclav Havel Airport, Prague. In the evening we successfully landed, having changed in Madrid, in our destination,Chambre, where we were being awaited by our Spanish friends and their parents. And how did the students experience their stay themselves?

4. 1. 2017

Vše začalo nedělí, 27. listopadu, časně ráno, kdy jsme vyrazili do Prahy na letiště. S přestupem v Madridu jsme navečer úspěšně přistáli v Chambre, očekáváni našimi španělskými kamarády a jejich rodiči. A jak celý pobyt prožívali sami studenti?

Projekt Erasmus+

3. 1. 2017

Ve školním roce 2015/16 jsem reagovala na výzvu KA2, březen 2016. V září škola obdržela dohodu o schválení dvouletého projektu mobilit žáků a učitelů a na konto naší školy připutoval grant EU ve výši 22 275E. (Celková výše grantu pro všechny zúčastněné školy je 90 460E). Projekt Interwoven Europe, „Unpick Your History, Weave Your Future“ .