Atleti úspěšně reprezentovali na Středoškolském poháru sportovních gymnázií v Ostravě.

Atleti úspěšně reprezentovali na Středoškolském poháru sportovních gymnázií v Ostravě.

18. 1. 2016

Nová atletická hala v Ostravě hostila talentované atlety ze všech sportovních gymnázií v republice a pozvání přijala i tři sportovní gymnázia ze Slovenska.  Na 400 atletů s řadou reprezentantů předvedlo překrásné souboje a i obdivuhodné výkony.
Přestože jsme měli menší šance v soutěži družstev, jako méně početné a mladší družstvo, o to více se nám dařilo v individuálních umístěních.  Citelně chyběl zraněný výškař Petr Pícha

Především se vytáhli naši studenti - reprezentanti ČR.

Diváky nadchlo přesvědčivé vítězství Davida Kotka v běhu na 3000m výkonem pod 9 minut, krásný  souboj a těsné 2. místo  skvělého Filipa Habrdy na 60m.

Daleké přešlapy připravily favoritku skoku dalekého Adélu Záhorovou o postup do finále.  Náladu si vylepšila výborným 2. místem ve sprintu na 60m. Potěšil taktický závod a 3. místo Anety Frankové na 800m . Dva velké osobní rekordy zaběhla sprinterka Eva Kunová.  Výborně si vedli Míra Sýkora na 60m překážek a ve výšce. Pochvalu zaslouží mladíčci Tomáš Jodl, Michal Babka, David Žikeš , sprinteři Lukáš Vančura a Jaromír Valenta.

Studenti si, jako výborná parta závody užili a  i svým chováním a přístupem vzorně reprezentovali školu.
Trenéři atletika: Mgr.Jiří Couf, Mgr.Tomáš Najbrt