Atlet Tomáš Němejc (2S) mistr ČR na 200 m

Atlet Tomáš Němejc (2S) mistr ČR na 200 m

6. 3. 2017

V Ostravě se 18.-19/2 2017 konalo atletické Mistrovství ČR juniorů a dorostenců v hale. Vynikajícího výsledku dosáhl student 2. ročníku Tomáš Němejc, který zvítězil ve sprintu na 200 m dorostenců ve výborném čase 21.77 a zařadil se v historických republikových tabulkách na 2. místo, pouhých 15 setin vteřiny za českým rekordem. Na 8. místo se časem 22.97 dostal také Matouš Boudný (1S). Oba sprinteři se podíleli na stříbrné medaili štafety 4x200 m T. J. Sokol České Budějovice. Ve sprintu na 60 m Tomáš Němejc v novém osobním rekordu 7.07 obsadil nepopulární čtvrté místo, Matouš Boudný byl časem 7.21 šestý.

Mezi děvčaty se dařilo Adéle Záhorové (2S), která vystoupala dvakrát na stupně vítězů. V trojskoku juniorek obsadila 2. místo v osobním rekordu 12.29 m a ve skoku dalekém byla třetí výborným výkonem 5.81cm. S osobními rekordy a jen těsně od finále uspěly studentky 3S – Eva Kunová (3S) na 200 m v čase 26.01 a Magdaléna Burdová (3S) na 400 m časem 59.23.

Šesté místo obsadil v běhu na 1500 m dorostenců Matyáš Jánský (1S). Ten také doběhl v běhu na 3000 m na 9. místě, přestože běžel celou trať pouze s jednou tretrou, kterou mu soupeři zuli těsně po startu. Antonín Matějček (2S) obsadil 7. místo v běhu na 800 m dorostenců a Adéla Bělohlavová (1S) 19. místo v běhu na 800 m dorostenek, stejně jako Jaromír Valenta (4S) na 60 m juniorů.