Reprezentant ČR v atletice

10. 6. 2013

Student 1N Filip Habrda na Mezistátním utkání do 17 let obsadil v běhu na 100m a 200m 5.místo. Časy 11.27 a 23.07 sice o málo zaostal za svými osobními rekordy, přesto byl platným členem reprezentačního družstva a svými body přispěl k celkovému vítězství atletů ČR před Maďarskem a Slovenskem. Kromě individuálních disciplin byl Filip Habrda nominován i do štafety 100m - 200m - 300m - 400m, kterou na nejkratším úseku rozbíhal. Tato štafeta obsadila druhé místo. Účast svěřence trenéra Tomáše Najbrta na MU do 17 let je velkým úspěchem, neboť příprava na sezónu se neobešla bez komplikací. Ze zdravotních důvodů atlet T. J. Sokola České Budějovice musel vynechat závody v hale a přípravu na závody na dráze zahájil až na konci února.
Zařazení do dorosteneckého reprezentačního družstva je povzbuzení do další části atletické sezóny, která pro tuto věkovou kategorii vrcholí o víkendu 22.-23.6.2013 mistrovstvím ČR, které se koná v Jablonci nad Nisou.