Koronavirus-informace k výuce a další aktuality

4. 4. 2020:

Z důvodu prodloužení nouzového stavu v ČR jsou zrušeny:

8. 4.

30. 4.

Písemná práce z českého jazyka, společná část maturitní zkoušky

Písemná práce z cizího jazyka, společná část maturitní zkoušky

14. – 17. 4.

přijímací zkoušky na všeobecné a sportovní gymnázium

1. termín čtyřletého studia: 14. dubna 2020

2. termín čtyřletého studia: 15. dubna 2020

1. termín osmiletého studia: 16. dubna 2020

2. termín osmiletého studia: 17. dubna 2020

16. 4. (čt)

klasifikační pedagogická rada od 14.45

rodičovská schůzka od 16.30

29. 4.

klasifikační pedagogická rada pro maturitní ročníky

11.-15. 5. 2020

Sportovně turistický kurz, Nová Pec, třídy 3.A, 7.E

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

12. 3. 2020:

Vážení rodiče,

v této komplikované a rychle se měnící situaci jsme připravili odpovědi na časté dotazy:

1. Po dobu karantény v ČR bude budova školy uzavřena
  2. Základním komunikačním nástrojem s žáky bude aplikace Bakaláři – přístupová hesla mají žáci, přihlášení přes náš web. Z důvodu možnosti zadání domácích úkolů a komunikace s vyučujícím nebude výuka odpadat. Výhodou je, že všechny tyto informace budou mít žáci a rodiče v „Přehledu výuky“ ve webové a mobilní aplikaci, jako kdyby normálně chodili do školy. A co více, v přehledu výuky se jim nabídnou i výukové zdroje, které jsou prověřeny a doporučeny Bakaláři.
  3. Žáci jsou povinni sledovat komunikaci v prostředí aplikace Microsoft Teams:

3 možnosti, jak pracovat v aplikaci:

• Online aplikace
  • Desktopová aplikace (aplikace nainstalovaná v PC)
  • Mobilní aplikace

Přihlašujeme se školní emailem a heslem jako do školní počítačové sítě.

Mobilní aplikaci stáhnete z Vašeho obchodu GooglePlay nebo Apple Store.

Po stažení mobilní nebo desktopové aplikace budou žákům chodit upozornění na aktivity spojené s jeho skupinou či osobou.

Upozornění chodí i do školního emailu studenta a na všechny stažené aplikace.

Rodič může do výukového prostředí přistoupit pouze přes přihlašovací údaje svého dítěte.

V tomto prostředí může probíhat komunikace, sdílení souborů, zadávání úkolů či videokonference.

1. Nezbytné pro plnění úkolů vyplývající ze samostudia je obě aplikace používat
  2. Dotazy k on-line výuce budeme příští týden vyhodnocovat – je to podpůrný prvek doplňující samostudium či opakování, ovšem je závislý na plno proměnných, které nemůžeme ovlivnit či nechceme jimi někoho stresovat (mimo domov bez internetu atd.).
  3. Pravidelně sledujte rovněž náš web, budeme obratem aktualizovat případné změny termínů (maturitní zkoušky, přijímací zkoušky apod.)

Aktuality Aktuality