Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / PRO STUDENTY / Čítárna

Čítárna

je otevřena pro studenty i pedagogy, absolventy školy a zaměstnance, slouží (nejen) jako půjčovna knih a studovna každý školní den od 10.00 do 16.00 hod. V době, kdy knihovnice vyučuje, zastupuje ji zde po domluvě některý z členů Klubu čítárny.

Od počátku nejnovější historie školy, září 1980, dodneška nashromáždila přes 10 000 svazků literatury krásné (1/3) a literatury odborné (2/3). Literatura krásná zahrnuje nejen prózu, ale i svazky poezie a dramatickou literaturu. Odborná literatura je bohatě zásobena ve všech vědních oborech, kterých se dotýkají předměty na škole vyučované. Je zastoupena i literatura cizojazyčná, zvl. v jazyce anglickém, německém, ale i francouzském a ruském. K dispozici studentům je i řada velkých děl encyklopedického charakteru.

Všechny knihy jsou uloženy na policích v abecedním (krásná literatura) nebo tematickém (odborná literatura) uspořádání, takže odpadá složité vyhledávání či vyplňování žádanek. Čtenáři si mohou knihy jednoduše najít, prohlédnout, prostudovat a vypůjčit. Soubor všech knih školní knihovny je možno si prohlédnout i v klidu domova a jinde, neboť na stránkách školy je fond zpřístupněn k prohlížení – podle autora, podle názvu a podle oboru.

Vzhledem k tomu, že prostor čítárny je koncipován jako multifunkční a k uživatelům přívětivý, lze jej využít i jinak, individuálně i pro speciální programy. Kromě již tradičních událostí, jako jsou ročníková a školní kola recitační soutěže, Noc umění a sportu, slavnostní předávání odměn studentům, či Burns Night, lze zde uskutečnit prezentace projektů, malé kulturní programy, koncerty či výstavy.

Klub čítárny

sdružuje nejen milovníky literatury, pěkného počtení a dobrého čaje či kávy, ale také a hlavně ty, kteří chtějí vypomoci krásnému a studenty nejoblíbenějšímu prostoru školy, Čítárně a Čajovně v České. Dle svých možností pomáhají s drobnými činnostmi a zastupují knihovnici v době, kdy vyučuje. Tím je umožněno všem účelně využít všeho, co Čítárna nabízí.

Díky Klubu, jeho členkám a členům, máte všichni možnost zde v klidu posedět, počíst si a popít čaje či kávy, nebo jen tak odpočívat, zpracovat projekt či dokončit úkol. Jelikož návštěvníků stále přibývá, členů Klubu čítárny není nikdy dost! Máte-li chuť a čas, vstupte do Klubu i vy.