Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / O ŠKOLE / Úspěchy studentů a školy

Úspěchy studentů a školy

DofE na České slaví první zlatý úspěch!

Během minulého a letošního roku se Michaela Parkosová (8. E) věnovala plnění nejvyšší úrovně Ceny vévody z Edinburghu.

Přečíst
Ocenění vynikajících studijních výsledků od společnosti SCIO

Velice nás potěšilo, že výkony studentů 4.E z nižšího gymnázia byly v republikovém srovnávacím testování z Čj, M, Aj a obecných studijních předpokladů označeny společností SCIO jako vynikající. Jen tak dále-brzy už i na vyšším gymnáziu! Podrobnější informace za celou třídu naleznete v příloze.

Juvenes Translatores 2022

Dne 7. 12. 2022 proběhla na škole bitva jazykově talentovaných mozků – překladatelská soutěž Juvenes Translatores, ve které změřilo své síly 36 studentů jak ze čtyřletého, tak i z osmiletého gymnázia, a poprvé i ze sportovních tříd. Po lítém souboji, ve které soutěžící šermovali svými ostrými jazykovými znalostmi a parafrázemi statečně odráželi neutuchající palbu záludností a idiomů, vzešly dvě bravurní vítězné práce.

Přečíst
Nejlepší angličtinář 2022 – naše Magda Radimská je v Top 20!

Na konci listopadu se připojilo online 66 studentů naší školy, kteří si chtěli otestovat své dovednosti v porozumění autentickému projevu v anglickém jazyce, jakož i v obeznámenosti s gramatickými finesami a lexikálními chytáky angličtiny úrovně B2 – C1. Čas maximálně 60 minut, ve kterých měli správně odpovědět na dané otázky, vyžaduje plné soustředění a je i skromnou přípravou na další, náročnější zkoušky.

Přečíst

Best in English – TOP 2O – i pro naše gymnázium!

Ještě další blahopřání a velké díky dalším našim studentům, kteří svými individuálními výsledky v mezinárodní soutěži Best in English letos v listopadu umístili naši školu na skvělé přední pozice – 704 středních škol se zúčastnilo a z nich jsme obsadili: 16. místo ve světě a 5. místo v České republice!

Olympiáda v německém jazyce

Začátek ledna byl na naší škole ve znamení školního kola olympiády v německém jazyce. Naši soutěžící bojovali v několika disciplínách. Nejprve si museli poradit s německou gramatikou, pak s mluveným i psaným projevem a vyvrcholením soutěže byla konverzace. Každá kategorie má své vítěze a postupující do dalších kol.

Náboj Junior 2022

Dne 25. 11. 2022 jsme se zúčastnili matematicko-fyzikální soutěže Náboj Junior. Z naší školy soutěžila 3 družstva. V rámci našeho kraje se na 2. místě, s minimální ztrátou 1 bodu na vítěze, umístilo družstvo ve složení Jiří Koptík, Karolína Lojková, Jan Novák, Ondřej Sirotek ze 4. E. Na 5. místě se umístilo družstvo studentů ze 3. E, na 8. místě dívčí družstvo ze 4. E. Protože jde o celorepublikovou soutěž, kde se zúčastnilo 271 družstev, je potěšující, že všechny naše týmy se umístily v 1. polovině tabulky na 44., 76. a 113. místě.

Přečíst
Florbalistky postupují do kraje!

Dívčí tým našeho gymnázia v pondělí 28.11. změřil síly s týmy z ostatních škol z celého okresu v rámci Subterra Cupu. Naše holky nastoupily proti výběrům z Českého Krumlova, Kaplice i dalších škol z ČB. Díky tomu, že se podařilo sestavit tým čítající deset hráček a golmanku, bylo dost sil a postupně si poradily se všemi. Pod vedením pana Dvořáka, našeho pana trenéra, se proto podíváme i do kraje! Tak nám držte palce.

Projektový týden na Šumavě

Už J.A. Komenský prohlásil, že škola má probíhat formou hry, a tak jsme my - třída 3.E dne 10.10. 2022 odjeli v doprovodu našich učitelů a studentů z Jihočeské univerzity v rámci projektu GAJU s názvem Klíčová místa kurikula pro integraci vzdělávacích obsahů v oblasti STEM na Šumavu, do oblasti Churáňov.

Přečíst
Skvělé výkony našich žáků ve školním kole Pythagoriády

Žáci nižšího gymnázia si v týdnu od 17. do 21. října 2022 zasoutěžili v této klasické matematické soutěži. Chceme tedy pochválit všechny soutěžící a jmenovat několik nejlepších z každé třídy.

Přečíst
Sedm statečných z vyššího gymnázia postupuje do krajského kola logické olympiády

Minulý týden se naši žáci vyššího gymnázia zúčastnili základního kola logické olympiády, které proběhlo online v říjnu (týden po jejich mladších spolužácích). Do krajského kola postupuje vždy čtyřicet nejlepších z našeho kraje. V kategorii C (vyšš gymnázium) postoupilo do krajského kola sedm žáků. Krajským semifinalistům tedy gratulujeme a přejeme úspěšné zvládnutí krajského kola, které proběhne v listopadu.

Microsoft DigiGirlz 2022

26.9. jsme měly možnost navštívit Microsoft v Praze v rámci exkurze DigiGirlz. Naučily jsme se zde mnoho nových věcí o práci v IT. Zjistily jsme, že tato práce nezahrnuje jen programování nebo hackování, ale i spoustu dalších zajímavých pozic. Seznámení se s fungováním umělé inteligence a následný trénink a pozorování, jak to vlastně všechno funguje a kolik věcí se s tím dá dělat, všechny z nás zaujal a moc bavil. Též jsme se dozvěděly pár nových zajímavostí o aplikacích, jako je Powerpoint, Excel či Word. Vyzkoušely nové možnosti. Ukázali nám zajímavé aplikace, jako je například Microsoft Translate, kterou většina z nás ani neznala.