Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Archiv aktualit

Archiv aktualit

MICROSOFT DIGIGIRLZ 2022

26.9. jsme vyrazily tři dívky z 1.A do Prahy, kde jsme měly možnost navštívit Microsoft v rámci exkurze DigiGirlz. Naučily jsme se zde mnoho nových věcí o práci v IT. Zjistily jsme, že tato práce nezahrnuje jen programování nebo hackování, ale i spoustu dalších zajímavých pozic. Seznámení se s fungováním umělé inteligence a následný trénink a pozorování, jak to vlastně všechno funguje a kolik věcí se s tím dá dělat, všechny z nás zaujal a moc bavil.

Poznej svou vlast

Dne 29. listopadu 2017 proběhla další z výukových aktivit Zeměpisného badatelského klubu. Žáci z Gymnázia Česká si vyzkoušeli práci s buzolou v praxi, včetně zorientovaní mapy, a zopakovali si své vědomosti o České republice.

Přečíst
Velké úspěchy karatistů našeho gymnázia

Rok se s rokem sešel a na karatisty z celé České republiky čekal vrchol sezóny, Mistrovství ČR, které se konalo druhý prosincový víkend, tentokrát v Jindřichově Hradci.

Šel bych do toho znovu

Dne 15. 11. 2017 se konala na naší škole již tradiční akce projektu Měsíc filmu na školách. Filmový klub zorganizoval promítání filmu Šel bych do toho znovu o zločinných událostech politické perzekuce padesátých let dvacátého století.

První republika literární

Dne 4. prosince se konala exkurze žáků 3. A, septimy a 4. A do Prahy. V programu byla návštěva tzv. Werichovy vily na Kampě spojená s komentářem lektorů o Osvobozením divadle, o básníku Vladimíru Holanovi a o dalších osobnostech spojených s vilou.

Blackout 2017 – dotazník Kanceláře hejtmanky pro rodiče

Vážení rodiče,

Kancelář hejtmanky, oddělení krizového řízení Krajského úřadu Jihočeského kraje (dále jen krizové řízení), žádá prostřednictvím odboru školství, mládeže a tělovýchovy o spolupráci při rozšíření dotazníku, zveřejněného na níže uvedeném webovém odkazu.

Mikuláš

5. prosince naši školu navštívil Mikuláš v doprovodu krásných andělů a smečky čertů. Poctivě navštívili všechny třídy, sečetli naše hříchy i dobré skutky a podle toho nám také nadělili. Kdekdo už se ocitl na cestě do pekla, ale nakonec měl možnost vykoupit se básničkou. Spousta z nás dostala za dobré chování malý dáreček.

S oktávou přesně po 500 letech za Martinem Lutherem

V úterý 31. 10. 2017 jsme se při příležitosti Dne reformace sešli v čítárně, abychom si připomněli život a dílo Martina Luthera a jeho vliv na vývoj církve od 16. století. Postupně se nám představilo několik dvojic, které nás pomocí prezentací obeznámily s tématikou jejich prací. Jelikož se jednalo o projekt z hodin němčiny, vše samozřejmě probíhalo v příslušném jazyce.

Přečíst
Prezentace z Dne otevřených dveří a informace k přijímacímu řízení

Vážení rodiče, milí uchazeči o studium,

Den otevřených dveří se uskutečnil 8. 1. 2019, děkujeme všem za hojnou návštěvu. Více informací k přijímacímu řízení naleznete po rozkliknutí nadpisu.
Prezentace z DOD se nachází v sekci Dokumenty.

Vánoční koncert České

Zveme Vás na vánoční koncert České, který se koná 14. 12. 2018 od 19:30 v Kostele sv. Mikuláše. Účinkuje Sbor se "Z" a čeští hudebníci.

Přečíst
Což takhle dát si opět Hilla? (+ENG)

21. listopadu nás (vybrané studenstvo 4. A, 4. S a 8. E) navštívil malý muž s velkou myslí, milovník červeného vína a filosofický extraordinér. V pětačtyřiceti minutách s námi probral vše od populismu Trumpovy Ameriky a strachu každodenní Ukrajiny, přes odrazivost českých bramborových knedlíků až po lásku a smysl života.

Přečíst
Kdy a jak skončí válka v Sýrii?

Nad řešením tohoto několikaletého závažného mezinárodního problému se v pondělí 13. listopadu 2017 zamýšleli žáci z několika základních a středních škol z jihočeského kraje v rámci projektu „Staň se diplomatem.“ Ten se konal pod hlavičkou