Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Školní rok 2023 - 2024

Prima nás prvně reprezentovala v okresním kole matematické olympiády

Prima začátkem dubna soutěžila v okresním kole matematické olympiády (kategorie Z6). Z jedenácti nominovaných žáků se osm propočítalo na post úspěšného řešitele. Nejúspěšnější byla Nina Labiková (1. E), která ztratila pouhé 3 body a obsadila krásné 7. místo.

Přečíst
Naše florbalistky jsou opět mezi elitou ČR!!!

Tento rok, stejně jako minulý, se dívky probojovaly do finálového kola florbalu, kde se představily nejlepší dívčí týmy z celé České republiky.

Přečíst
Gymnázium Česká ve filharmonii!

Dne 6.3. a 10. 4.se konala dopolední generální zkouška Jihočeské filharmonie s titulem
„Český koncert k výročí skladatelů“ a my jsme byli u toho!

Přečíst
Po roce opět postup do celostátního finále Juniorského maratónu

Členové družstva "A" Gymnázia Česká obhájili loňské vítězství v krajském kole Juniorského maratónu v Českých Budějovicích a nominovali se do celostátního kola, které se koná v Praze v rámci mezinárodního maratónu 5. 5. 2024.

Přečíst
Jaký byl festival Jeden svět na školách?

Ve dnech 2., 5. a 9. dubna 2024 se třídy nižšího a vyššího gymnázia zúčastnily projekce filmů s lidskoprávní tématikou.

Projekt Girls´ Labs

Dne 18. dubna proběhla na naší škole skupinová diskuse studentek 1. a 2. ročníku se zástupkyněmi generového informačního centra NORA.

Další úspěch mladých biologů – postup do Národního kola YPEF

Ve čtvrtek 4.4. 2024 se uskutečnilo v Písku na regionální kolo soutěže YPEF (Young People in European Forets), do kterého postupují vítězové místních kol.

Bronzová medaile pro Českou

I v letošním roce se naši studenti zhostili účasti v chemické olympiádě. Konkrétně v kategorii C měřilo síly celkem 18 studentů…z 5.E, 6.E, 1.A, 1.S a 2.A.

Úspěch Tomáše Kučery ve fyzikální olympiádě

Ve středu 20. 3. se naši studenti z tercie a kvarty zúčastnili okresního kola fyzikální olympiády.

Ovládli jsme krajská kola Prezentiády

Naše škola může být hrdá na výjimečné úspěchy našich žáků v soutěži Prezentiáda! Na letošním krajském kole se naše studentky z kvarty (Koptíková, Havelcová, Marušáková, Slabová) umístily na 1. a 2. místě v kategorii ZŠ a ovládly tak zcela svou kategorii.

Sukces v ABC - Bílá nemoc – 4. ročníky na poslední divadelní exkurzi

Ve čtvrtek 11. dubna jsme se hned po skončení vyučování vydali vlakem v 15:00 hodin do Prahy do divadla ABC, což je 1 ze 3 scén Městských divadel pražských.

Od Helsinek po rok 2000

Ve středu 3. dubna se konal již XXXII. ročník Dějepisné soutěže gymnázií České a Slovenské republiky, kterou tradičně pořádá Gymnázium Cheb.