Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Dívky ve florbalu vítězně

Ve čtvrtek 26.1.2023 se naše družstvo po vítězství v okrese zúčastnilo Krajského kola školního florbalového turnaje dívek „SUBTERA CUP 2023“. Jednalo se o věkovou kategorii V – střední školy. Ve sportovním areálu v Milevsku se prezentovalo celkem 6 týmů, které byly rozlosovány do 2 skupin po třech. Po základních kolech ve skupinách postoupily vždy 2 nejlepší týmy do vyřazovacího semifinále a dále do závěrečných bojů o 3. místo a do finále o 1. místo. Poslední z obou skupin spolu hráli o místo páté. 

Cesta do Milevska se ukázala být komplikovanou zejména neexistencí přímého spoje. A tak jsme vyrazili z Č. Budějovic již v 6.40 hodin. Totiž v 6.40 h. jsme vyrazit měli. Ve skutečnosti jsme do Písku vyjížděli až okolo 7.00 h.  Z Písku jsme měli odjíždět vlakem v 7.41 hodin, přičemž bylo nutné absolvovat cca 400 m přesun z busu na vlak. Vzhledem ke zpoždění a přesto, že jsme běželi jako o závod, odjíždějící vlak viděli jen nejrychlejší z nás. Rychle se podařilo vyhledat příští spoj. Byl to autobus s odjezdem cca za 10 min. Tak zase rychle zpět a konečně jsme nabrali směr Milevsko po trase s mnoha zastávkami. 

Do sportovní haly jsme dorazili těsně před začátkem našeho 1. utkání. Takže rychlý převlek a hned bez velkého rozkoukání na hřiště.  Od této chvíle šlo ale již vše hladce. Přesto, že naše družstvo mělo nejméně hráček na střídání (jen 3), na naší únavě se to po celý turnaj nijak neprojevilo. V základní skupině naše děvčata zvítězila se SZŠ Písek 10:1 a se SZŠ J. Hradec 8:0. Také v semifinále měl náš tým od začátku jasnou převahu a po vítězství 8:1 nad Gymnáziem Písek postoupil do finále.  

Ve finále jsme nastoupili proti „Zdrávce“ Č. Budějovice, která v předchozích utkáních také neprohrála. Utkání začalo asi nejrychlejším gólem turnaje. Hned po úvodním buly jedna ze soupeřek vystřelila téměř od poloviny hřiště a „vymetla nám pavučinu“ v levém horním rohu naší branky. Naše děvčata se tím ale nenechala zaskočit, vzala to s humorem a po několika úvodních vyrovnanějších minutách se postupně aktivita přesouvala čím dál více na hokejky z „České“. Gólů ve finále již tolik nepadalo, ale i skóre 4:1 vyznělo jasně v náš prospěch.  

Po celý turnaj naše děvčata hrála výborně, přičemž nad všemi soupeřkami dominovala zejména v proměňování šancí. Mezi další přednosti našeho týmu určitě patřila rychlost, souhra a dobrá technika.  

Celému našemu družstvu k vítězství v tomto turnaji blahopřejeme. Děkujeme za předvede-né sportovní výkony a rovněž za skvělé vystupování po celou dobu turnaje.  

Za náš tým startovaly:                                                                                                                               

Kateřina Nykodýmová (4.A), Petra Skříšovská a Anna Myšáková (obě 7.E), Andrea Škrletová (2.S), Klára Jiříková, Jasmine Štrbová a Tereza Wollnerová (všechny 2.A) a Karolína Hasmanová (1.A)                               

M.V. 

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout