Telefon 386 356 884

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Školní rok 2023 - 2024

Mistrovství Evropy v atletice–sprinter Tomáš Němejc 6.místo 200m muži

Sprinter Tomáš Němejc se ve finále závodu mužů na 200m umístil na skvělém 6.místě v čase 20.91.

Přečíst
Atleti z České opět v národních rekordech

Na mezinárodním atletickém mítinku Memoriálu J. Odložila v Praze výtečně reprezentovali naši atleti a opět “lámali“ historická maxima i limity na letní juniorské mistrovství světa v Peru.

Majáles pod taktovkou septimána Krále

V pátek 24. května 2024 jsme se zúčastnili majálesového průvodu pod vedením zástupce našeho gymnázia Václava Krále.

Přečíst
Mladí biologové zvítězili v soutěži Zlatý list

V pátek 17.5. 2024 se sjeli zapálení zájemci o biologii do Krásetína pod Kletí na krajské kolo 52. ročníku soutěže ZLATÝ LIST.

Den Země 26. 4. na České

Již více než před měsícem proběhl na naší škole Den Země, který organizovali žáci kvinty ve spolupráci s paní učitelkou Kovaříkovou.

Dvacet let v Evropské unii

Věřili byste, že už jsme dvacet let v EU? Proto jsme si v pátek 10. května 2024 na Gymnáziu Česká připomněli v rámci školního projektu významné jubileum našich novodobých dějin: vstup ČR do EU 1. května 2004.

Krajské kolo SŠ v softballu

Ve středu 15.5. se 10ti členná skupina studentů rozhodla poměřit síly v krajském kole středních škol v softbalu.

Studentské volby do Evropského parlamentu

80 studentů naší školy ve věku 15–17 let se zúčastnilo Studentských voleb do Evropského parlamentu ve dnech 21. a 22. května 2024 s těmito výsledky:

Přečíst
Exkurze do Poslanecké sněmovny se opět vydařila.

Ve čtvrtek 2. května 2024 se vypravila třída 2. A do Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky. Stejně jako vloni se nás ochotně ujala paní poslankyně Pavla Pivoňka Vaňková.

Přečíst
Ústní maturity 2024 právě vypukly!

V pondělí 20. května 2024 byly ve třídách 4.A a 8.E slavnostně zahájeny ústní maturitní zkoušky.

Přečíst
Trochu jiný program v knihovně

Naše třída 3. E se nedávno vydala na výlet do vědecké knihovny, a to nejenom za účelem prohlídky, ale také kvůli zajímavému programu Robopis.

Po roce opět na Grandfinále Prezentiády

Na nedávném Grandfinále soutěže Prezentiáda, které se konalo na Filozofické fakultě Masarykovy univerzity v Brně, jsme měli dvojité zastoupení jak v kategorii ZŠ, tak v kategorii SŠ.

Sledujte nás #gymceska

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64