Telefon 386 356 884

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Školní rok 2023 - 2024

František Jakub Sklář úspěšným absolventem Microsoft STC

Vstoupit do Studentského trenérského centra (STC) je jako vstoupit do světa možností a příležitostí. Tento prestižní výběrový program, zaštiťovaný společností Microsoft, není jen o technickém rozvoji, ale také o budování měkkých dovedností a osobním růstu.

10. ročník fyzikální soutěže Vím proč

Právě probíhá již 10. ročník fyzikální soutěže Vím proč. Ta je určena žákům základních a středních škol. Úkolem účastníků je natočit video, ve kterém vysvětlí nějaký fyzikální jev nebo zákon. Nepotřebují k tomu přitom žádné speciální vybavení: fyzika je totiž všude kolem nás, takže si klidně vystačí s předměty, které se najdou v každé domácnosti, v garáži nebo na zahradě.

Na halovém MČR dospělých uspěly 2 naše běžkyně

Adéla Holubová zvítězila v běhu na 800 m v kategorii žen, přestože jí je aktuálně teprvě 16,5 roku. Adéla navíc časem 2:04,27 překonala svůj halový rekord ČR v kategorii dorostenek, ale také v kategorii juniorek. Navíc tímto časem překonala limit na ME do 17 let a na MS juniorek.

Přečíst
Sezóna biologických soutěží začala velkými úspěchy

V místních kolech soutěže YPEF (Young People in European Forests) začátkem února uspěla naše družstva v obou kategoriích a ti nejlepší postupují do regionálních kol.

Přečíst
Přírodovědný kr. pomáhá zachraňovat kriticky ohrožený koniklec jarní

V sobotu 17. 2. 2024 i přes nepřízeň počasí se náš přírodovědný kroužek vydal na Třeboňsko zachraňovat zřejmě již poslední nížinnou populaci ČR koniklece jarního (Pulsatilla vernalis var. vernalis).

Přečíst
Zvolili jsme si kandidáta na krále Majálesu!

Příjemnou změnu jsme zažili ve čtvrtek 15. února 2024. Celá škola opustila školní lavice a shromáždila se na našem dvoře.

Přečíst
Kdo zavítal na Noc mladých vědců, umělců a sportovců, nelitoval!

Že škola není jen memorování, stres z testů či zkoušení a povinná účast v ní, si mohli ověřit návštěvníci již osmého ročníku Noci mladých vědců, umělců a sportovců. Ta se konala v pátek 16. února 2024.

Výsledky Přijímacích zkoušek nanečisto II

Vážení rodiče, milí žáci,

v přiložených souborech naleznete výsledky Přijímacích zkoušek nanečisto II, které se konaly na našem gymnáziu v pátek 16. 2. 2024.

Vícebojařská zlata pro sourozence Ninu a Michala Radovy

Páteční pětiboj o titul mezi dorostenkami, s naší Ninou Radovou (2.S), byl dramatický až do poslední disciplíny.

Přečíst

Lingvistická olympiáda. František Jakub Sklář v ústředním kole ČR!

Na konci listopadu to bylo více než 2 300 žáků ze 142 středních škol. Mezi nimi i 10 žáků našeho gymnázia, kteří se rozhodli analyzovat různé, velmi často neznámé a exotické jazyky. Pokud se chcete účastnit stačí málo: logické a kreativní myšlení

Malé ohlednutí za spoluprací s Mensou Česko

Mensa je mezinárodní nezisková organizace, jejímž posláním je využití inteligence ve prospěch lidstva. Členem se může stát každý, kdo prošel vstupním IQ testem, a jemuž byla naměřena hodnota IQ 130+, což odpovídá 2% populace.

Mensa má své pobočky v jednotlivých zemích světa. Mensa České republiky byla založena v roce 1991 a v roce 2023 přejmenována na Mensa Česko.

Přednáška Dany Drábové

Dne 30. ledna proběhla na Střední průmyslové škole strojní a elektrotechnické přednáška Ing. Dany Drábové, Ph.D. na téma jaderná energetika.

Sledujte nás #gymceska

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64