Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

Fyziklání Praha 2023

V pátek 10. února jsme se my, fyzici z 3. ročníku, vydali pod barvami našeho „Týmu Kozel“ hájit čest své školy na největší týmovou fyzikální soutěž pořádanou v České republice. Fyziklání, konané tradičně v hale na pražských Letňanech, je mezinárodní soutěž týmů fyziků a byť mezi účastníky drželi většinu Češi, nechyběli soutěžící z okolních evropských států, a dokonce přijely i týmy ze zemí tak dalekých, jako je Indie, Filipíny, Brazílie a Slovensko.

Standartně pětičlenné týmy v této soutěži řeší během tří soutěžních hodin rozličné fyzikální úlohy. Za každou správně vyřešenou odevzdanou úlohu (přičemž pro počet přidělených bodů je rozhodující i na kolikátý pokus jste byli úspěšní) jsme dostali úlohu novou a takto jsme se postupně posouvali k cíli. Poté, co jsme se dopracovali k úlohám úrovně „C“, obdarovala nás porota s neskrývaným údivem tabulkou bílé čokolády. S finálním ziskem 52 bodů (12 vypočítaných úloh) jsme se pak v obrovské mezinárodní konkurenci umístili v naší kategorii v klidném středu tabulky.

Po odvedené práci na soutěži jsme se pak za odměnu vydali prosluněnou historickou Prahou kochat se výhledy na hlavní město z Petřínské rozhledny.

Fyziklání jsme si pod nestandartním týmovým jménem velice užili a určitě se nemusíte bát, barvy našeho gymnázia budeme (možná i s některými z vás, které mé vyprávění zaujalo ?) v metropoli hájit jistě i příští, již 18. sezónu soutěže.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout