Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2022 - 2023

1.A na pouti za králem Oidipem

Jednoho krásného slunečného odpoledne nastoupila naše třída 1.A na vlak a vydala se směrem do Prahy. Cesta netrvala tak dlouho, jak jsme se obávali, a tak jsme se krátce před čtvrtou hodinou vyhrnuli na hlavním nádraží.  

Následovala procházka po pražských památkách. Měli jsme možnost na vlastní oči spatřit slavný orloj na Staroměstském náměstí, Betlémskou kapli a Prašnou bránu.  

S nastávajícím soumrakem jsme zamířili do divadla, kde nás čekala prohlídka. Po vystoupání přibližně miliardy schodů jsme se ocitli na terase. Naskytl se nám dechberoucí pohled na historickou Prahu koupající se v paprscích zapadajícího slunce. Odsud pokračovala prohlídka po celé neméně krásné budově. Pak už byl ale čas na samotné představení.  

Usadili jsme se na tom snad nejlepším možném místě, na prvním balkoně, a zhlédli jsme velice zajímavé moderním pojetí Sofoklova Krále Oidipa. Zaujaly nás nejen netradiční kostýmy, ale také využití rekvizit, nekonvenční pojetí nadčasového příběhu a uchvacující přednes. 

Tak tedy proběhla naše první společná návštěva divadla. Celá třída se shodne, že to byl krásný zážitek. Těšíme se tedy na další výlet a pevně doufáme, že se ještě někdy znovu do Národního divadla podíváme. 

Anna Jakešová a Thi Luu Ly Ninh

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout