Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

2.E hledala svou knihu v JVK

Ve čtvrtek 5.10. jsme se se třídou 2.E vydali do Jihočeské vědecké knihovny na Lidické třídě, kde jsme se zúčastnili programu Najdi si svou knihu.

Ihned po příchodu nás uvítaly dvě paní knihovnice a uvedly nás do nové budovy knihovny, kde jsme si vyslechli základní informace o knihovně (např. jak se v knihovně chovat, jak si vypůjčit knížku nebo jako pracovat s katalogem knihovny a orientovat se v regálech).

Poté jsme se rozdělili do čtyř skupin a začali jsme hledat tzv. Stříbrnou knihu s pomocí nápověď, které jsme dostali na začátku. Všem skupinám se podařilo Stříbrnou knihu úspěšně najít, nicméně kniha byla stále uzamčená čtyřmi zámky. Zde začala druhá část pátrání. Každá skupina si vylosovala stránku z knihy, podle které ji měli najít v katalogu. Každá tato kniha obsahovala klíč. Když klíč našla i poslední skupina, knihu jsme otevřeli a v ní nás čekala odměna v podobě bonbónů.

Tímto způsobem jsme se naučili orientovat se v knihovně i v katalogu, a navíc jsme si užili spoustu zábavy a spolupráce při luštění šifer.

Jarka Kollarová, 2.E

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout