Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Přírodovědný kroužek opět v terénu

Přírodovědný kroužek opět v terénu

aneb exkurze na rašeliniště v okolí Veselí nad Lužnicí

V sobotu 15.10. 2023 jsme se my, studenti z přírodovědného kroužku, zúčastnili botanické exkurze na rašeliniště v okolí Veselí nad Lužnicí. Exkurze byla pořádaná Přírodovědeckou fakultou JU a po celou dobu nás prováděl profesor Jan Lepš.

I když už vegetační období pomalu končí, bylo na co se koukat. Měli jsme možnost vidět od běžných druhů rostlin jako je řešetlák počistivý, vrbovka žláznatá, mydlice lékařská či krušina olšová, ale i vzácné chráněné druhy, například rosnatka okrouhlolistá, suchopýr úzkolistý, vachta trojlistá nebo zábělník bahenní. Poštěstilo se nám a setkali jsme se také s hrotnosemenkou bílou, která je v ČR velmi silně ohrožena a hrozí jí vyhynutí. Naše trasa vedla přes bošilecký mostek, a tak dalším příjemným zpestřením byl společný zpěv známé lidové písničky a hra „v kostky“. A protože nám cestou vyhládlo, exkurzi jsme zakončili opékáním špekáčků.

Už se těšíme na další botanicko – zoologickou výpravu do terénu a to v sobotu 11.11., kdy se projdeme z Doudleb podél Malše do Plava. Případní nadšenci i mimo přírodovědný kroužek jsou vítání. Náš přírodovědný kroužek je po celý rok připravený uvítat nové členy (v případě zájmu se obracejte na Lukáše Blechu (3.E), Matěje Martíška (6.E) popř. Mgr. Týmalovou).

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout