Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Ohlédnutí za projektovým týdnem na Šumavě

O projektovém týdni, kam začátkem října vyjeli studenti 3. E, naplno si užít geografických, biologických i tělovýchovných aktivit, jste se mohli dočíst už v dílčích článcích na webových stránkách. Organizátoři akce: Mgr. J. Dvořák, Mgr. S. Týmalová, Mgr. R. Křížová a Mgr. Z. Řezníčková, sdíleli některé ze zážitků a zajímavostí. Co na to ale tercie samotná?

Náš školní výlet začal tím, že jsme autobusem, kterým jsme jeli asi 2 hod, dojeli na Šumavu na Zadov, konkrétně na chatu Churáňov. Obešli jsme zdejší přírodu, a pak byla večeře. Vařili tam opravdu výborně, vždycky jsme se hrozně přejedli. K snídani byly každý den švédské stoly, k obědu polévka a hl. chod a k večeři hl. chod a dezert. Sportu jsme si užili také dost, protože každý den ho byly minimálně 2 hod. Někdy jsme si mohli i vybrat. Učení tu bylo formou zábavy a her. Nejvíc se mi líbily únikovky, práce se zvukoměry a noční hledání termovizí teplých kamenů, které rozmístili učitelé do lesa. Ten týden utekl opravdu rychle a jsem ráda, že jsem ho strávila se svými spolužáky. 

Maki

Kurz jsme si všichni moc užili. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavostí ze světa rostlin, geografie. Součástí bylo velké množství sportovních aktivit, jako např. kolektivní sporty nebo procházky. Vyslechli jsme si přednášky o meteorologii a horské službě. 

Ondra Š.

Sblížila jsem se se spoustou lidí. Moc se mi líbil způsob výuky a dobré jídlo. Učitelé byli taky moc fajn a nejvíc pejsci z horské služby!

Nelíbila se mi večerka a běhání do kopce...

Eliška M.

Výlet jsem s užil, nejlepší bylo mikroskopování. Bylo super konečně vidět vlčí bob v realitě.

Ondra B.

Všichni jsme si užili spoustu zábavy. Také jsme se naučili nespočet nových věcí. Nejvíce mě bavily únikovky. Klidně bych jela znova.

Františka

Týden byl skvěle užitý se spolužáky i učiteli. Vyzkoušeli jsme si určit půdu, změřit hluk, trénovat a zahrát si se záchranářským pejskem, měřit termoregulaci. Přišli jsme na to, jakou máme vlastně skvělou třídu. 

Hanča

Líbilo se mi, jak byly aktivity uspořádané a to, že byly venku. 

Jirka K.

Na kurzu na Churáňově jsme měli spoustu sportovních, zábavných, ale i vzdělávacích aktivit. Řekl bych, že jsme se tam za týden naučili více věcí, než bychom stihli za dva týdny ve škole. 

Eliáš

Týden na Šumavě jsme si moc užili. Je to mnohem lepší než sedět ve škole. Na Šumavě byl den vždy krásně rozložený. Učitelé se snažili, abychom byli co nejvíce venku. Což je skvělé a vše bylo pečlivě připravené. (Např. když jsme vyzkoušeli termovizi, tak nám učitelé nahřáli kameny a my jsme je pak šli hledat. Skvělý zážitek, nebo když jsme šli hledat kešky.) Děkuji za tento týden. 

Sofi

Z té exkurze jsem měl ze začátku obavy, ale příjemně mě to překvapilo. Kromě zajímavých aktivit jsem lépe poznal ostatní spolužáky a dalo by se říct, že mi více přirostli k srdci. 

Lukáš

Věřím, že 3. E může závěrem upřímně poděkovat za společně strávené chvilky a bohatý, podnětný program. Předáváme štafetu dál a už teď přejeme aktuální sekundě, aby ji potkaly stejně pěkné zážitky příští rok.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout