Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Šest žáků nižšího gymnázia postupuje do krajského kola LO

V říjnu letošního školního roku se naši žáci opět zúčastnili základního kola logické olympiády, které proběhlo v online prostředí. Všechny třídy nižšího gymnázia ho díky mobilní učebně i v online prostředí psali ve škole. Do krajského kola postupuje vždy čtyřicet nejlepších z našeho kraje. V kategorii B (nižší gymnázium) postoupil do krajského kola krásný počet šesti žáků. Krajským semifinalistům tedy gratulujeme a přejeme úspěšné zvládnutí krajského kola, které proběhne začátkem listopadu.

Logickou olympiádu pořádá Menza České republiky, jedná se o specifickou soutěž, která rozvíjí schopnost rychlého logického uvažování. Řešení úloh rozvíjí a podporují samostatné rozhodování, rychlé logické uvažování i kreativní přístup. Již několik let se snažíme, aby se této soutěže účastnili všichni žáci našeho gymnázia a mohli tak postupně rozvíjet uvedené schopnosti, které mnozí využijí při přijímacích zkouškách na VŠ, studiu na vysoké škole i pracovních pohovorech.  Registrují se však sami žáci a někteří bohužel tuto příležitost nevyužijí.

Soutěž je určena dětem a žákům od mateřské školky až po maturanty. Základní kolo probíhá v online prostředí – letos ho oproti minulým rokům většina žáků mohla absolvovat ve škole.

V kategoorii B (nižší gymnázium) se v Jihočeském kraji účastnilo 1 607 soutěžících (v ČR přes 25 736)   a za naši školu postoupilo šest žáků ze 78 soutěžících. V našem kraji se letos řešilo logickou olympiádu kategorie B téměř o 200 řešitelů více než v minulém roce.

Všem soutěžícím děkujeme za účast, doufáme, že získali cenné zkušenosti, a krajský semifinalistům přejeme úspěšné zvládnutí krajského kola.

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout