Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

3. A na výpravě do Belle Époque

Naše třída se poprvé v tomto školním roce vydala na výlet, a to rovnou do hlavního města. Program byl nabitý. Ráno hned po příjezdu vlakem jsme se vydali proti proudu času, do doby secesní, a zavítali do Obecního domu, který reprezentuje naše velkoměsto a vlastně celý náš národ. 

 Obecní dům stojí vedle Prašné brány od samého počátku 20. století. Je postaven v secesním stylu, jehož prvky jsme viděli snad v každém rohu. O bohaté historii této krásné budovy jsme se dozvěděli během komentované prohlídky, která byla moc zajímavá. Navštívili jsme celkem devět sálů, od dámských salónků až po největší sál Bedřicha Smetany, který se dnes využívá například pro taneční nebo různé koncerty a reprezentační události. Většině třídy se ale nejvíce líbil v pořadí sedmý sál, sál Františka Palackého. 

   V Obecním domě je také k vidění výstava největšího secesního umělce Alfonse Muchy, který se na výzdobě tohoto domu podílel. Krásná, interaktivní, originálně rozestavěná výstava zaujala nejvíce milovníky umění, ale jestli už jste někdy nějaké dílo malíře Muchy viděli, víte, že to stojí za to.  

  Děkujeme paní učitelce Bártů a paní učitelce Houškové za zorganizovaní výletu. Všem se moc líbil. 

 

Za 3.A Tereza Wollnerová 

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout