Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Fyzikální náboj

Fyzici našeho gymnázia se opět vydali reprezentovat naši školu do Prahy na mezinárodní soutěž Fyzikální Náboj, kde soutěžící řeší sadu fyzikální úlohy a jejich cíl je jich během dvou hodin vyřešit co nejvíce. Úlohy patří k rozličným tématům a řeší se v nich otázky klasické fyziky, praktické problémy každodenního života i hypotetické úlohy teoretické fyziky. 

Naše týmy se sice neumístily na stupních vítězů, ale skončily mezi nejlepšími a obstály i v mezinárodním měřítku. Tato soutěž není totiž pouze o tom, kolik vztahů si kdo z nás pamatuje či jak schopně dokáže řešit algebraické výrazy, ale především o týmové spolupráci, o tom, jak dobře tým dokáže zpracovávat informace a užívat rozumu k tomu, aby došel k správným výsledkům. 

Děkujeme i naší škole, že nám v této oblasti vychází vstříc a umožňuje nám se do takových soutěží zapojit, abychom se rozvíjeli dál v tom, co nás baví a nemuseli pouze sedět ve škole a poslouchat každodenní tradiční výklad. Ač my už příští rok naši školu reprezentovat nebudeme, přejeme těm týmům, co letos dopadly podobně úspěšně, aby se jim dařilo i v příštích ročnících. 

Vlastimil Hošek, 8.E, František Jakub Sklář, 4.A 

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout