Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

EXKURZE DO PRAHY S 3.A

V úterý 16. ledna se třída 3.A, jako každý rok, vydala na jednodenní výlet do Prahy. Úplně na začátek jsme pro připomenutí 55. výročí upálení Jana Palacha navštívili jeho památník. Po krátké přestávce na rychlé občerstvení se vyrazilo směr Hrdličkovo muzeum.  

 

Zde nás čekala výborná přednáška o opěrné soustavě lidského těla a vývoje naší populace na Zemi. Mohli jsme si, troufám říci, poprvé prohlédnout opravdové exempláře celé kostry a detailně prozkoumat každý záhyb kostí a kloubů i přes bariéru skleněné vitríny. Znázornění těla už od počátku plodu do přibližně 6. měsíce těhotenství nás utvrdilo, jak je náš organismus silný, že se za tak krátkou dobu dokáže výrazně vyvinout. Za nejzajímavější zážitek z muzea považujeme povídání o mumifikování. Jakým způsobem lidé uchovávali těla a vlastně, proč celý obřad dělali, bylo pro nás velmi poutavé. Samotné mumie dodávaly příběhu autenticitu. 

 

Po návalu užitečných biologických informací jsme měli naplánovanou kulturní vložku. Každý rok vybíráme něco k maturitní četbě, tentokrát vyhrálo divadelní představení Maryša. Celkový dojem ze hry byl výborný. Herecké výkony, kostýmy i divadelní scéna se nám moc líbily. Zmodernizované vtipné scénky, kdy herečka Maryši poskakovala po celém podiu, nás pobavily, i když hra je napsána jako tragédie. Vidět hru v divadle se nám hodí i k maturitním zkouškám, protože si každý může vzpomenout na představení a lépe si připomenout dílo. 

 

I přesto, že jsme měli exkurzi pouze na jeden den, dozvěděli jsme se hojné množství nových informací a proložili to i uměleckým zážitkem.

 

  Jasmine Štrbová

FotogaleriePřeskočit fotogalerii

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout