Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY / Školní rok 2023 - 2024

Exkurze 7.E do Temelína

Dne 5. 3. 2024 se naše třída 7. E společně s paní učitelkou Petřekovou účastnila exkurze do jaderné elektrárny Temelín, jedné ze dvou českých jaderných elektráren. Tyto zdroje vyrábí bez ohledu na počasí čistou, bezemisní elektrickou energii.

Po příjezdu do temelínského zámečku Vysoký Hrádek jsme byli obeznámeni se základy výroby a přenosu elektrické energie skrze vtipné video. Poté jsme si nasadili helmy, oblékli reflexní vesty a vydali se na vstupní kontrolu. Prošli jsme skrze bezpečností rám a rám na změření radiace.

Nyní byl již čas na samotnou prohlídku. Měli jsme možnost projít elektrárnou až ke generátoru. Dále trasa směřovala do trenažéru bezpečnostní místnosti, kde se technici připravují na veškeré scénáře, které by se mohly v elektrárně, byť nepravděpodobně, stát.

Po ukončení okruhu, jsme se opět usadili v informačním centru, kde na každého z nás čekaly virtuální brýle. Ty nás vmžiku přenesly do další prohlídky, která celé skupině alespoň elektronicky otevřela veřejnosti jinak nepřístupná místa jako například reaktor či chladící věže. Po zhlédnutí videa jsme se rádi vrátili zpět do reality a šli prozkoumat místní muzeum plné zajímavých exponátů.

Za celou naši třídu mohu spolehlivě říct, že jsme si exkurzi do elektrárny Temelín náležitě užili, a co víc, že jsme se také obohatili o mnoho vědomostí.

Václav Král, 7. E

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout