Telefon 386 356 884
Velikost písma

Cesta k této kategorii: Úvodní stránka / AKTUALITY

Ave Caesar podruhé

„Přední mezi rovnými“ nebo „Pán a Bůh“?!

Byl pátek 22.9. a my ve škole strašili už od sedmi hodin ráno. Připravovali jsme třídu na prezentování našeho prvního dějepisného projektu. Mučení křesťanů v kotli! Císař se přiznává ke své chybě! Chcete se naučit počítat na prstech v římském stylu? Přijďte se to s námi naučit! Tyto a jiné výkřiky hlásal program rozvěšený na chodbě.

Principát, období bláznivých císařů, nám představila první skupina pod vedením Máry. Kolega Adam se představil v kostýmu římského legionáře. Zhlédli jsme video vytvořené kolegou Pepou, ve kterém se naši spolužáci ukázali coby gladiátoři. Vyslechli jsme povídání o třech císařích a poučili se o běžném životě té doby. Dále nás čekala názorná ukázka dobové módy a anketa z ulic Tato stručná přednáška trvala krátce, přesněji dvě hodiny.

Skupina druhá, v jejímž čele stála Linda, měla za úkol zpracovat období dominátu. „Já jsem Theodosius, to já jsem zrovnoprávnil křesťany! To já jsem zakázal olympijské hry!“ začal svůj proslov kolega Vašek. Ostatní císaři se představili zrovna tak a jejich dramatické vystoupení sklidilo nečekaný úspěch. Dále nás čekala už jen ochutnávka římského jídla, soutěž a anketa z ulic ve formě „Nikdo není dokonalý“.

Paní profesorku Prokešovou jsme potěšili zlatým vavřínovým věncem a naší plynulou a spisovnou mluvou (v to druhé aspoň doufáme). Nyní vás můžeme pozvat k prohlédnutí našich projektů v přízemí.

Děkujeme!

2.A

Sledujte nás #gymceska

Kontakty

Gymnázium, České Budějovice, Česká 64

Česká 142/64, 370 21 České Budějovice
IČO: 60075775
ID datové schránky: n3kevuz

telefon:386 356 884
fax:386 356 085

email: mailto:gc@gymceska.cz

Zobrazit všechny kontakty

Chcete udělit souhlas s využíváním sledovacích cookies?
Další informace

Přijmout Odmítnout